آتشفشان آتشفشان Krakatoa اندونزی تعداد زیادی از گدازه و خاکستر را در هوا بفرستد – RT World News

آتشفشان Krakatoa اندونزی فوران کرده است و آسمان آن شب را با انفجار گدازه و خاکستر روشن می کند ، آنچه که گفته می شود فعالترین مرحله آن از سال 2018 است ، هنگامی که باعث سونامی مرگبار شد که باعث کشته شدن بیش از 400 نفر شد.

فیلم هایی که آتشفشان مشهور جهان را پر می کنند و ابرهایی از گدازه ، خاکستر و دود را فرا می گیرند ، در رسانه های اجتماعی فرو ریخته اند.

طبق اعلام مرکز آتشفشانی اندونزی و کاهش خطر زمین شناسی اندونزی وزارت انرژی و منابع معدنی ، فعالیت لرزه نگاری در بالای کوه از اواخر جمعه شب آغاز شد و تا صبح شنبه ادامه داشت.

این آتشفشان ابرهای غلیظی از خاکستر سیاه را همراه با گدازه های حداقل 657 متر (2155 فوت) از سطح دریا ریخت ، این وزارتخانه گزارش داد ، با صدور هشدار سطح نارنجی ، دومین اخطار هوانوردی آتشفشان است.

VolcanoDiscovery.com ، که فعالیتهای آتشفشانی در سراسر جهان را دنبال می کند ، تخمین زده است که کراکتاتا (واقع در بین جزایر جاوا و سوماترا در استان اندونزی لامپونگ) از دسامبر سال 2018 وارد “قویترین مرحله فوران” خود شد. در آن زمان ، فعالیت phreatomagmatic دنبال شد سقوط جزئی این آتشفشان باعث سونامی شد که جان بیش از 400 نفر را گرفت و بیش از 40000 آواره شد.

اخبار مرتبط  استار نظریه انیشتین را اثبات می کند زیرا در چرخش سیاه چشمی فوق العاده در الگوی خیره کننده ‘SPIROGRAPH (VIDEO) - RT World News

در حالی که برخی شهروندان از تصاویر خیره کننده انفجارهای یک شبه شگفت زده شده بودند ، برخی دیگر ابراز نگرانی کردند که این نمای تماشایی می تواند برای کسانی که در این نزدیکی زندگی می کنند بد باشد.

در حالی که هیچ نشانه ای مبنی بر پیروی از موج سونامی وجود ندارد ، Twittersphere وارد ذوب شده شد و نشان داد (شاید به درستی چنین باشد) که یک فاجعه بزرگ در مقیاس بزرگ بیش از حد برای بشریت در عصر کووید -19 است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *