آتشفشان کارائیب دوباره به زندگی بازمی گردد ، اخبار جعلی MSM درباره دستورات تخلیه وحشت را گسترش می دهد – RT World News

پس از دهه ها بی تحرکی ، آتشفشان در جزیره سنت وینسنت در دریای کارائیب دوباره زنده شده است. در حالی که مقامات برای یک فوران احتمالی آماده می شوند ، اطلاعات نادرست درباره دستورات تخلیه در رسانه های خبری مهم باعث وحشت می شود.

بر خلاف گزارش در رسانه های محلی و بین المللی ، آژانس مدیریت اضطراری فاجعه کارائیب صریحاً اعلام کرده است که به دلیل افزایش فعالیت در آتشفشان سوفریه ، هیچ دستور تخلیه صادر نشده است.

سازمان مدیریت اضطراری ملی سنت وینسنت و گرنادین ها یکشنبه با انتشار توییتی فوری گزارش های مربوط به صدور دستور تخلیه را تکذیب کرد.

“چندین رسانه داخلی و خارجی اطلاعات نادرستی را به همین منظور منتشر کرده اند” آژانس گفت. “این گزارش ها نادرست و گمراه کننده هستند.”

قبل از فوران هفته گذشته ، آتشفشان Soufriere در سنت وینسنت برای دهه ها خاموش بود اما هفته گذشته شروع به پرتاب خاکستر به آسمان کرد. فوران 1979 هیچ آسیبی نرساند زیرا هشدار کافی به ساکنان داده شده بود. با این حال ، یک فوران سال 1902 باعث حداقل 1600 مرگ شد.

طی هفته گذشته ، گنبد آتشفشانی تشکیل شده توسط گدازه در روزهای پس از افزایش فعالیت ، اندازه خود را افزایش داده است ، اما مقامات مواظب بوده اند که هر گونه فوران احتمالی از نظر ماهیت مواد منفجره باشد ، به این معنی که محدود به دهانه آتشفشان و احتمالاً حداقل خطراتی را برای زندگی انسان در پی دارد.

اخبار مرتبط  گزارش ها نشان می دهد كه آمریكا مخارج جهانی RECORD را برای تسلیحات اتمی هدایت می كند - RT World News

مقامات سنت وینسنت و گرنادین ها ، یک جزیره زنجیره ای که بیش از 100000 نفر در آن زندگی می کنند ، سطح هشدار را به نارنجی افزایش دادند ، نشان می دهد که فوران ها با کمتر از 24 ساعت اطلاع قبلی امکان پذیر است. با این حال ، حداقل برای فعلی هیچ خللی در زندگی روزمره پیش بینی نشده و مطمئناً هیچگونه دستور تخلیه وجود ندارد.

“دولت به کسانی که در نزدیکی آتشفشان زندگی می کنند هشدار داد تا در صورت لزوم آماده تخلیه شوند ، هشدار نارنجی را اعلام کرد که به معنی فوران ممکن است با اطلاع کمتر از 24 ساعت رخ دهد” AP گزارش داد.

“St. ساکنان وینسنت پس از بیرون کشیدن خاکستر از آتشفشان La Soufriere توصیه کردند که تخلیه شوند. “ عنوان خبری آژانس خبری رویترز می خواند ، حدود چهار روز پس از انتشار اولیه آن.

Daily Mail انگلیس نیز قبل از تصحیح قطعه خود و سرزنش مسئولیت خطا به سمت رویترز ، با عنوان دستور تخلیه اجرا شد.

“گزارش قبلی رویترز مبنی بر صدور دستور تخلیه نادرست بود” ستاد تحریریه نامه نوشت.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *