آتش بس می بیند که NOC لیبی پس از 8 ماه محاصره ، تمام بسته شدن میدان های نفتی و بنادر را خاتمه می دهد – اخبار جهانی RT

شرکت ملی نفت لیبی (NOC) فورس ماژور را در میدان نفتی El-Feel برداشته است ، این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد ، اکنون همه میدان های نفتی و بنادر پس از محاصره هشت ماهه توسط نیروهای شرقی باز شده است.

شروع مجدد آخرین میدان های بزرگ نفتی به دنبال آتش بس در جنگ داخلی صورت می گیرد. نشانه های حرکت دوشنبه “پایان تعطیلی در همه میادین نفتی و بنادر لیبی” NOC مستقر در طرابلس گفت. این شرکت پیش بینی می کند کل تولید نفت خود ظرف دو هفته به 800000 بشکه در روز و در مدت یک ماه به یک میلیون بشکه در روز برسد.

روز جمعه ، NOC فورس ماژور صادرات از بندرهای Es Sider و Ras Lanuf را لغو کرد. پس از یک حرکت مشابه هفته گذشته در شارارا ، بزرگترین میدان نفتی لیبی ، اولین نفتکش در هشت ماه گذشته روز یکشنبه در بندر الزاویه پهلو گرفت. انتظار می رود اولین تانکر Es Sider’s روز سه شنبه پهلو بگیرد.

شبه نظامیان شرقی و گروه های شبه نظامی محاصره را در ژانویه اعمال کردند. تأسیسات نفتی در ماه سپتامبر مجدداً آغاز به کار کردند ، زمانی که ارتش ملی لیبی (LNA) ، به فرماندهی خلیفه حفتر ، مذاکرات را با دولت توافق نامه ملی (GNA) به رسمیت شناخته شده بین المللی آغاز کرد.

اخبار مرتبط  در حالی که سرزمین های فلسطین در حال بستن است - اولین مرگ کروناویروس در غزه تایید شد - RT World News
همچنین در rt.com
سازمان ملل می گوید طرف های متخاصم در لیبی توافق آتش بس دائمی “تاریخی” را امضا می کننداین دو طرف متخاصم روز جمعه توافق آتش بس دائمی را امضا کردند و استفانی ویلیامز ، نماینده وظیفه سازمان ملل در لیبی گفت که همه مبارزان خارجی باید ظرف سه ماه لیبی را ترک کنند.

پس از برداشته شدن فورس ماژور از بندرهای Es Sider و Ras Lanuf شرقی ، مأموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی (UNSMIL) روز شنبه گفت این تصمیم نتیجه اقدامات اعتماد سازی است که از طریق کمیسیون مشترک نظامی ، یک هیئت مشترک موافقت کرده است آتش بس در مذاکرات ژنو. “این یک پیروزی برای مردم لیبی است” ماموریت گفت.

لیبی ، که بزرگترین ذخایر نفتی آفریقا را دارد ، به دلیل درگیری در این کشور ، از کاهش عرضه مورد توافق اتحاد تولیدکنندگان عمده OPEC + معاف شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *