آتش سوزی آتش سوزی در منطقه محرومیت چرنوبیل حلقه می زند ، و فقط TWO MILES از نیروگاه هسته ای فلج شده را خاموش می کند (عکس ، VIDEO) – RT World News

آتش نشانان اوکراینی در تلاشند تا در نزدیکی پریپات ، در منطقه آلوده ای که در اثر فاجعه چرنوبیل در سال 1986 به شدت آسیب دیده است ، مهار آتش کنند ، زیرا دیوار آتش سوزی به طرز خطرناکی نزدیک نیروگاه هسته ای متروکه خود به طرز خطرناکی نزدیک است.

به دلیل وزش باد شدید روز دوشنبه ، شعله های آتش از طغیان آتش سوزی عبور کرده و به ایستگاه راه آهن یانوو در نزدیکی شهر پریپات رسیدند ، آژانس مسئول منطقه محرومیت در بیانیه ای گفت. نقشه ها نشان می دهد که این ایستگاه فقط سه کیلومتر (1.9 مایل) با نیروگاه ناتوان فاصله دارد.

عضو شورای عمومی در آن آژانس ، یاروسلاو املیانینکو ، این وضعیت را “بحرانی” توصیف کرد و عکس هایی از دود سورئال به رنگ نارنجی سورئال را که از جنگل در حال سوختن آمده بود در صفحه فیس بوک خود قرار داد.

چرنوبیل که در سال 1986 مکان بدترین فاجعه هسته ای تاریخ بشریت بود ، بار دیگر در شرایط اضطراری قرار گرفت و در میان همه گیر کوروی ویروس سردردهای بیشتری را نیز در اوکراین ریخت.

آتش سوزی در منطقه محاصره 30 کیلومتری (18.6 مایل) در اطراف نیروگاه هسته ای بیش از یک هفته پیش رخ داد که پلیس اعلام کرد آتش سوزی شده است. یک مظنون دستگیر شده است.

اخبار مرتبط  گربه ای که پوتین به فرماندار ژاپن هدیه کرد و در انزوا از تاج ویروس قرار گرفت - RT World News

حدود 390 امدادگر نجات ، 90 واحد سخت افزار تخصصی و شش فروند هواپیما به محل اعزام شده اند.

https://www.youtube.com/watch؟v=jysDjXeUY7k

با وجود تمام تلاش آنها ، جنگل و چمن خشک همچنان در حال سوختن است و آتش سوزی نزدیک به نیروگاه هسته ای و مکانهایی که در آن زباله های رادیواکتیو بسیار ذخیره می شود ، فرو می رود.

با این حال ، یک مقام بلند پایه در وزارت فوریت های پزشکی ، ولادیمیر دمیچوک ، اطمینان خاطر داد که “در حال حاضر ، هیچ تهدیدی برای نیروگاه هسته ای وجود ندارد ، مکان های ذخیره سازی مورد استفاده. [nuclear] سوخت و سایر زیرساخت های مهم در منطقه محرومیت. “
همچنین در rt.com
WATCH آتش نشانان اوکراینی با شعله های گسترده ای در نزدیکی کارخانه هسته ای غیر منتخب چرنوبیل نبرد می کنندمیزان تابش در منطقه بیش از 16 درصد از حد معمول فراتر رفته است ، اما مقامات تأکید می كنند كه هیچ خطری برای پایتخت كیف ، واقع در 134 كیلومتری (83.2 مایل) از آن فاصله ندارد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *