آتش مقدس در کلیسای قبر مقدس در اورشلیم فرود می آید (ویدئو) – اخبار جهانی RT

آتش مقدس در كلیسای قبر مقدس در اورشلیم در روز شنبه بزرگ ، یك روز قبل از عید پاک ارتدكس ظاهر شد. با کاهش محدودیت های Covid-19 توسط اسرائیل ، صدها نمازگزار برای مراسم به کلیسا آمدند.

مسیحیان ارتدکس معتقدند که سالی یکبار ، نور آبی از مقبره عیسی مسیح در اعماق کلیسا ساطع می شود. سپس به یک ستون شعله ور تبدیل می شود ، که روحانیون از آن برای روشن کردن شمع به زائران شمع روشن می کنند.

این مراسم که نماد زنده شدن عیسی مسیح است ، معمولاً ده ها هزار نفر از نمازگزاران را جمع می کند ، اما در سال 2020 با اقدامات سخت ویروس کرونا ویران شد. سال گذشته ، وقتی پدر مقدس ارتدکس یونان ، ائوپلیس ، تئوفیلوس سوم از ساختمان حامل شعله بیرون آمد ، حیاط عمدتا خالی بود و فقط چند روحانی با ماسک صورت و افسران پلیس اسرائیل در آنجا حضور داشتند.

این بار ، “معجزه” توسط جمعیت بسیار بیشتری مشاهده شد ، زیرا اسرائیل در ماه های اخیر محدودیت در اجتماعات را کاهش داده است ، پس از یک سابقه واکسیناسیون که بیش از نیمی از جمعیت واکسیناسیون Covid-19 را دیده است.

اخبار مرتبط  واتس اپ ، فیس بوک ، درخواست های پلیس را برای داده های کاربر در هنگ کنگ با استناد به نگرانی های مربوط به حقوق بشر - مکث کرد - RT World News

آتش مقدس به ده کشور از جمله روسیه ، یونان ، اوکراین ، لهستان ، بلغارستان و گرجستان منتقل خواهد شد. نمایندگان کلیسای ارتدکس روسیه منتظر لامپ با شعله در فرودگاه بن گوریون اسرائیل بودند تا آن را برای مراسم عید پاک به کلیسای جامع مسیح ناجی در مسکو تحویل دهند.
همچنین در rt.com
2 مه در اسرائیل “45 روز عزای ملی” اعلام کردتعطیلات مذهبی در سرزمین مقدس تحت الشعاع فاجعه ای قرار گرفته است که اوایل روز جمعه در اسرائیل رخ داد. یک درگیری در یک جشنواره یهودی ارتدکس در شمال شهر مرون با 45 کشته و بیش از 100 زخمی به پایان رسید. روز یکشنبه به عنوان یکی از کشنده ترین حوادث صلح در تاریخ اسرائیل به عنوان روز عزاداری اعلام شده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *