آرامکو عربستان حمله حوثی ها به تأسیسات نفتی “حیاتی” را تأیید کرد و هیچ تلفاتی را گزارش نکرد – اخبار جهانی RT

یک مقام رسمی از شرکت نفتی آرامکو عربستان سعودی تأیید کرده است که شورشیان حوثی یمن یکی از تأسیسات خود را در جده هدف قرار داده اند ، اما گفت که این حمله تولید نیروگاه را متوقف نکرده است.

این مقام گفت که اعتصاب در یک “مرکز مهم” که روزانه بیش از 120،000 بشکه فرآورده های نفتی توزیع می کند. این کارخانه یکی از سه کارخانه تأمین فرآورده های نفتی جده ، مکه و منطقه آل بها است.

وی گفت: آتش سوزی ناشی از حمله موشکی در حدود 40 دقیقه خاموش شد و تلفات جانی در اثر این حادثه نداشت. با این حال ، یکی از 13 مخزن تأسیسات در حال حاضر استفاده نمی شود.

این گلوله از بالا به مخزن ذخیره برخورد کرد و در نتیجه منجر شد “آسیب عمده” این مقام گفت ، تا سقف آن ، با سوراخی به اندازه دو متر مربع.

سخنگوی ارتش حوثی روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای شورشی موشکی را شلیک کردند که به تأسیسات آرامکو در جده برخورد کرد. این شرکت در ابتدا از اظهارنظر در مورد این ادعا خودداری کرد. یک مقام در وزارت انرژی عربستان سعودی اذعان کرد که آتش سوزی در یک مخزن سوخت در ایستگاه توزیع رخ داده است و آتش بدون آسیب دیدگی خاموش شده است.

سخنگوی حوثی ، یحیی ساره ، به شرکت های فعال در عربستان سعودی هشدار داد که این گروه “عملیات ادامه خواهد یافت.” وی گفت که از موشک بالدار نوع قدس-2 استفاده شده است “بسیار دقیق” ضربه. وی افزود: این حمله به تلافی اقدامات نظامی به رهبری عربستان در یمن انجام شده است.

اخبار مرتبط  هنرمندان مشهور VR نقاشی های بچه ها را از جنگ جهانی دوم در انیمیشن مجازی بازسازی می کنند (VIDEO) - RT World News

دومینیک راعب ، وزیر خارجه انگلیس ، که در بیانیه ای گفت حمله به این اعتصاب محکوم شد “زیرساخت های غیرنظامی” با تمایل حوثی ها برای پایان دادن به درگیری چندین ساله مغایرت دارد.

یک ائتلاف به رهبری ریاض پس از قدرت گرفتن حوثی ها در مارس 2015 مداخله نظامی در یمن را آغاز کرد. در اواخر سال 2014 ، هنگامی که شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور این کشور را از صنعا پایتخت خارج کردند ، جنگ داخلی در یمن آغاز شد. ائتلاف به رهبری عربستان برای حمایت از دولت هادی وارد عمل شد. کارزار بمب گذاری سعودی و محاصره دریایی آن ضربه سختی به غیرنظامیان وارد کرده و شیوع مرگبار وبا را بسیار پیچیده کرده و هزاران خانواده را در آستانه قحطی قرار داده است.

حوثی ها مسئولیت چندین حمله موشکی به تأسیسات نفتی در عربستان را به عهده گرفتند. دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش حوثی ها را به استفاده از موشک های ارائه شده توسط ایران متهم کرده است. تهران هرگونه دخالت در اعتصابات را انکار کرده است.
همچنین در rt.com
شورشیان حوثی یمن “تأسیسات نفتی جیزان سعودی” را هدف قرار دادند زیرا ائتلاف “موشک ها و هواپیماهای بدون سرنشین را رهگیری می کند”این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *