آرامگاه جواهرات پوشیده از عصر آهن “پرینسس” در فرانسه کشف شد (عکس) – RT World News

آرامگاه باستانی ، قدمت اوایل عصر آهن در فرانسه کشف شده است که مکان استراحت یک زن طبقه بالا را که با یک گنجینه جواهرات و سایر جواهرات خیالی دفن شده بود ، آشکار کرد.

در هنگام ساخت و ساز در محل دفن در نزدیکی سن وولبا – در فاصله 32 کیلومتری لیون – یکی از مقبره های موجود در آن حاوی بقایای یک زن پوسته فوقانی است که در قرن هشتم قبل از میلاد زندگی می کرده است. به گفته محققان مؤسسه ملی پیشگیری باستان شناسی (INRAP) ، وی در داخل تابوت بلوط پیدا شده است ، حکاکی شده از یک تخته سنگ ، همراه با علائم دیگر وضعیت والای او – شاید حق امتیاز ، حتی.

“در داخل تابوت ، آن مرحوم ، یک زن میانسال ، روی پشت او گذاشته شد ، بازوهایی در کنار بدن او ، لباس و جواهرات خود را آراسته کرد.” این موسسه در بیانیه مطبوعاتی گفت.

دستبندهای یافت شده در مقبره فراموش شده طولانی از شیشه آبی و دانه های مسی ساخته شده است – یک انتخاب مد پیشرفته در قرن هشتم قبل از میلاد. در طی سنین بالا ، عناصر مس با یک پاتینای سبز پوشانده شده اند ، و تشخیص آنها از دانه های شیشه ای بسیار سخت است.

این زن همچنین کمربندی را با یک سگک بزرگ مس پوشید. تکه های چرمی یا پارچه ای روی کمربند قرن ها در انبار باقی نمانده و در برابر گرد و غبار پوسیده می شوند ، در حالی که خود سگک نیز کاملاً پیر می شود ، به قدری پوشیده می شود که امروزه طراحی زینتی آن به سختی قابل مشاهده است.

اخبار مرتبط  "برند لیموزین پوتین" سدان اوروس در آزمایش سقوط حماسه سقوط می کند - RT World News

شیوه تدفین در طول سه قرن گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است ، همانطور که یکی دیگر از تپه های اطراف ، قدمت آن به قرن 5 قبل از میلاد مسیح نشان می دهد. قبر که دارای یک پوشش چهار پست بود ، به شکلی نصف شکافته شده و حاوی بقایای خامه ای دو نفر بود. یکی در یک جعبه چوبی که با سنگ آهک پوشانده شده بود و دیگری در یک ظرف مانند سبد ، دفن شده است ، همه در تضاد آشکار با زن خوب.

محققان معتقدند ، در حالی که وضعیت بقایای موجود ، گفتن اینکه چه کسی در تپه دوم دفن شده است ، تقریباً غیرممکن است ، اما محققان معتقدند که قطعات دستبند موجود در خاکسترهای خامه ای نشان می دهد که این مرحوم نیز زن بودند.

همه دفن شده ها متعلق به فرهنگ هالستات بودند ، که در دوره اواخر برنز و اوایل عصر آهن در بیشتر نقاط اروپا حاکم بود. در حالی که این فرهنگ عمدتاً کشاورزی بود ، تکنیک های پیشرفته فلزکاری را نیز توسعه داد و تجارت طولانی مسیری طولانی را با مردمان مدیترانه حفظ کرد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *