آزمایشگاه های سابق خانه ، خانه ها نشت مواد شیمیایی سمی را برای سالها در هوا انجام می دهند ، مطالعه نشان می دهد – اخبار جهانی RT

محققان در استرالیا پس از کشف نگران کننده در خانه هایی که قبلاً به عنوان آزمایشگاه های دارویی مورد استفاده قرار می گرفتند ، زنگ هشدار را به صدا در آوردند و دریافتند که مقدار کمی از دارو سالها پس از فروش در این ملک باقی مانده است.

مواد شیمیایی سمی بالقوه به سطح مبلمان ، لباس ها و فرش ها و همچنین اشیایی که مانند فرش ، اسباب بازی ، تختخواب و تختخواب به خانه آورده می شوند بیش از پنج سال پس از پایان عملیات قبلی مواد مخدر ، به هوا می چسبند.

این مطالعه که در Journal of Exposure Science & Environment Epidemiology منتشر شده است ، توسط محققان دانشگاه Flinders در استرالیا انجام شده است که بر روی دو خانه آزمایشگاه مت قبلی در استرالیا متمرکز شده است.

خانواده ای با فرزندان خردسال به مدت 9 سال در یکی از خانه ها زندگی کردند و گزارش کردند که در تمام مدت زندگی در آنجا احساس بیماری می کنند ، بچه ها متحمل فشار می شوند و علائمی مانند آسم ، مشکل خواب و تغییرات رفتاری پیدا می کنند.
همچنین در rt.com
آرکانزاس “هایزنبرگ”؟ استاد شیمی که “Breaking Bad” را برای دقت علمی دستگیر شده به دلیل پخت و پز مواد مخدر ستودطبق دستورالعمل های دارویی استرالیا ، 0.5 میکروگرم در 100 سانتی متر مربع (0.5 وات / 100 سانتی متر مربع) از سطح آلوده می تواند برای سلامتی انسان مضر باشد.

باقیمانده های مت در سطح کل خانه به 6/12 میکروگرم در 100 سانتی متر مکعب و به عبارتی غیرمعمول به 4/7 میکروگرم در متر مکعب رسید ، در غلظت های مشابه با آنچه در آزمایشگاه های فعال مواد مخدر کشف شده توسط پلیس در ایالات متحده یافت می شود.

اخبار مرتبط  ایالات متحده آلمان را به دلیل حرکت در "جهت درست" نظارت بر هوآوی تحسین می کند ، اما برلین در واقع قصد ندارد آن را ممنوع کند - RT World News

محققان دریافتند که تنفس به تنهایی ممکن است تا 20 درصد از مواجهه با کودکان در معرض مایع را تشکیل دهد.

بدتر از این ، در خانه دوم ، که مستقیماً مورد آزمایش قرار نگرفت ، اما در عوض دارایی ساکنان سابق ، آنها ردپای مت در لباس و اسباب بازی های نرم پیدا کردند.

حتی وقتی این اشیا in در کیسه های مهر و موم شده قرار می گرفتند ، آنها هنوز آثار مت را در هوا شسته و باعث سردرد ، مشکلات تنفسی و تحریک پوستی می شوند.
همچنین در rt.com
همه چیز با هم مخلوط شده است: این چیزی فراتر از یک بحران مواد افیونی است ، استفاده از چند دارویی آمریکایی ها را مسموم می کندیک مطالعه قبلی در سال 2015 نشان داد که هر یک از اعضای یک خانواده استرالیایی که در یک خانه آزمایشگاه مت سابق زندگی می کنند ، به دلیل بخارات و باقی مانده های متی دچار بیماری شده اند.

در آن مطالعه ، نمونه هایی از موهای کودکان میزان مت معادل با مصرف کنندگان مزمن مواد مخدر در بزرگسالان را نشان داد.

“این نشان می دهد که مت آمفتامین تجزیه یا از بین نمی رود و دائما از اشیای آلوده به غیر آلوده منتقل می شود” محقق Kirstin Ross گفت.

این مطالعه برجسته می کند که میراث آزمایشگاه های مت سالها به طول می انجامد و به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مسئله بهداشت عمومی جدید در سراسر جهان است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *