آشوبگران به سوپرمارکت برزیل حمله کردند و آتش سوزی کردند پس از اینکه مأموران امنیتی ادعا کردند مرد سیاه پوست را کشتند (VIDEO) – RT World News

صدها معترض به یک سوپرمارکت در سائوپائولو ، برزیل حمله کردند ، در حالی که خشم مردم در سراسر کشور به اتهام کشته شدن یک مرد سیاه پوست توسط دو مامور امنیتی در یکی دیگر از مراکز فروش این زنجیره حمله کرده بود.

تصاویر آژانس ویدئویی RT’s Ruptly آشفتگی کامل در فروشگاه مواد غذایی “Carrefour” را نشان می دهد ، در حالی که معترضین به ظاهر مصونیت از مجازات مغازه را دزدیدند. با شنیدن صدای زنگ هشدار در پس زمینه ، محصولات در حال عبور از راهروها دیده می شوند. تظاهرکنندگان همچنین با سنگ اندازی به فروشگاه ، شیشه های آن را خرد کرده و داخل آن را آتش زدند. آتش سوزی بعداً خاموش شد.

این ناآرامی ها بخشی از اعتراضات سراسری بود که منجر به مرگ یک سیاه پوست در یک فروشگاه کارفور در شهر پورتو الگره در جنوب برزیل شد. این حادثه در آستانه روز آگاهی سیاه در برزیل رخ داد.

تصاویر این حادثه نشان می دهد که دو مأمور امنیتی قربانی را که به نام جوآو آلبرتو سیلویرا فریتاس 40 ساله شناخته شده است ، مهار و ضرب و شتم می کنند. رسانه های محلی گزارش دادند که یک کارمند فروشگاه نگهبانان را تغییر داده و ادعا می کند که فریتاس تهدید به حمله به وی کرده است. هنوز مشخص نشده است که چه چیزی باعث مرگ فریتاس شده است ، اما برخی از گزارش ها به تجزیه و تحلیل اولیه پزشکی اشاره کرده اند که نشان دهنده خفگی است.

اخبار مرتبط  ایالات متحده تحریم هایی را برای فرماندهان نظامی و مقامات سوریه به منظور تلاش های خود برای جلوگیری از آتش بس مجازات وضع می کند - RT World News

گفته می شود که یکی از نیروهای امنیتی یک پلیس خارج از خدمت بوده است. هر دو مظنون دستگیر شده اند و در حال حاضر به دلیل قتل تحت تحقیق هستند. زنجیره سوپرمارکت ها روز جمعه گفت که قرارداد خود را با شرکت امنیتی که ادعا می شود کارکنان آن در این قتل دست داشتند ، پایان داده است.

این ویدئو همچنین یکی از نگهبانان را نشان می دهد که به پشت Freitas زانو زده است و در مقایسه با کشته شدن جورج فلوید در دست پلیس مینیاپولیس در ماه مه است. مانند مرگ فلوید ، این حادثه اعتراضات ضد نژادپرستی را برانگیخته است ، حتی برخی از تظاهرکنندگان حتی تابلوهایی به زبان پرتغالی را به همراه داشتند “زندگی سیاهها مهم است”.

روز جمعه این تظاهرات به خشونت کشیده شد و فروشگاه های کارفور در چندین شهر در سراسر برزیل مورد حمله و هجوم جمعیت های خشمگین قرار گرفتند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *