آلمان ، فرانسه و انگلیس از فشار ایالات متحده برای برقراری مجدد تحریم های سازمان ملل علیه ایران رد کردند – RT World News

وزرای خارجه سه قدرت اروپایی درگیر در JCPOA در پاسخ به آخرین فشار واشنگتن گفت: ایالات متحده از توافق هسته ای خارج شد و بنابراین حق ندارد خواستار “بازگشت ناگهانی” تحریم های سازمان ملل علیه تهران شود.

“فرانسه ، آلمان و انگلیس ، به اصطلاح E3 ، توجه داشته باشند كه ایالات متحده از زمان خروج آنها از توافق در 8 مه 2018 ، عضو JCPOA نبوده است.” وزرای امور خارجه مربوطه ، ژان ایو لو دریان ، هایکو مائس و دومینیک رهاب در بیانیه ای در روز پنجشنبه گفتند.

بنابراین ، E3 “نمی تواند پشتیبانی کند” تقاضای ایالات متحده در مورد مجازات های سازمان ملل علیه ایران دوباره تجدید نظر شد “ناسازگار” سه گانه با تلاش های فعلی خود برای اجرای برجام افزودند.
همچنین در rt.com
ایالات متحده رسما درخواست “عودت” از مجازات های سازمان ملل علیه ایران را دارد ، حتی اگر از توافق هسته ای خارج شودJCPOA مخفف برنامه جامع اقدام مشترک است ، نامی که به توافق هسته ای سال 2015 که توسط دولت اوباما مذاکره شده است ، تایید شده توسط هر 5 عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و آلمان است.

اخبار مرتبط  ویکتوریا پریمیر با وعده دادن به قول بازگشایی ملبورن آتش می گیرد - اخبار جهانی RT

با استناد به قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد ، که این قانون را معامله کرد ، فرستاده ایالات متحده در Kelly Craft ملل متحد رسما درخواست کرد “عکس فوری” تحریم های روز پنجشنبه ، ایران را متهم کرد “عدم رعایت قابل توجه” با معامله با این حال ، چین قبلاً خاطرنشان كرده بود كه آمریكا با خروج یک جانبه از پیمان واجد شرایط بودن آن درخواست نیست. بیانیه E3 نشان می دهد که اروپایی ها موضع پکن در مورد این مسئله را دارند.
همچنین در rt.com
پس از واشنگتن توافق هسته ای ، چین به آمریكا گفته است كه حق ندارد دوباره خواستار تحریم های سازمان ملل علیه ایران شودبیانیه E3 در کنفرانس مطبوعاتی منتشر شد که مایک پومپئو ، وزیر امور خارجه ایالات متحده در سازمان ملل متحد می گفت ، با اطمینان اظهار داشت که مقررات شورای امنیت است “سر راست” و به ترمیم تحریم ها منجر خواهد شد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *