آلمان ادعا می کند که علامت تولید ناخالص داخلی 2٪ نادرست است ، پس از گفتگو با ترامپ برای هزینه اجرای ناتو – RT World News

در برهه جدید ، برلین پیشنهاد کرده است که تعهدات یک کشور به ناتو با نسبت نیروهای مسلح خود که برای نیازهای اتحاد اختصاص داده شده است ، سنجیده می شود ، نه با قانون فرسوده و خرج دو درصد از تولید ناخالص داخلی برای دفاع.

آنگگر کرامپ-کارنباوئر ، وزیر دفاع آلمان ، روز جمعه اظهار داشت: این قانون عرفی که به شدت از طرف دولت ترامپ رعایت شده است ، دیگر راهی دقیق برای ارزیابی سهم هر یک از کشورها در ناتو نیست.

او معیار دو درصدی را نیز رد کرد “رمز” با توجه به خسارت هایی که بحران Covid-19 به محصول ناخالص اعضای ناتو (تولید ناخالص داخلی) وارد کرده است ، اهمیت خود را از دست می دهد و به جای آن از سایر روش های اندازه گیری پیشنهاد کرد.
همچنین در rt.com
ناتو نمی تواند دومین دوره ترامپ را دوام آورددر واقع، “درصد بالاتری می تواند بدون فاکتور باشد [investing] پول بیشتری برای دفاع ، “ Kramp-Karrenbauer ، به نقل از Der Spiegel ، گفت. وی وعده داد كه تا سال 2030 ، ارتش آلمان آماده خواهد شد تقریبا 10 درصد از قدرت خود را برای عملیات ناتو در اختیار بگذارد. وزیر از توضیح اینکه چه تعداد سرباز یا سیستم تسلیحاتی ده درصد مورد نظر را تشکیل می دهد ، کوتاهی کرد.

او گفت ، تا حدودی آب ها را گل می کند “ما همچنین از 90 درصد از قابلیت هایی که دیگران در دسترس می گذاریم بهره مند خواهیم شد.”

سایر مقامات دولتی بعداً در همان روز این مفهوم را روشن كردند. آستانه دو درصدی “با توجه به کاهش در تولید ناخالص داخلی مربوط به کووید ، یک شاخص کافی نیست.” پیتر طابر وزیر امور خارجه پارلمان برای رسانه های محلی توضیح داد.

اخبار مرتبط  هنگامی که میهمانان برای عروسی جمع می شوند ، موج شوک قدرتمندی از انفجار بیروت به کلیسا برخورد کرد - RT World News

وزیر دفاع فدرال تأکید می کند که آلمان 10٪ از این موارد را تأمین کند [military] توانایی های اتحاد ناتو ، “ او توضیح داد. وی گفت ، این شاخص جایگزین “قابلیت های نظامی را قابل اندازه گیری و اثربخش تر می کند.”
همچنین در rt.com
قیمت اقامت آمریکا؟ ترامپ می گوید او نمی خواهد ناتو را ترک کند اما هزینه 2٪ متحدین متحمل “بسیار کم” استبا این حال ، دور کردن از استاندارد دو درصدی ممکن است به خوبی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که بارها تأکید کرده بود امتیاز میزبانی از نیروهای آمریکایی به قیمت تمام شود ، خوب نباشد. او اعضای ناتو را در تحقق هدف تحت تأثیر قرار داد و به ویژه آلمان را به طور ویژه بیان کرد.

از نظر او ، این ملت از حضور نیروهای آمریکایی سود می برد ، در حالی که خیلی کم به هدف مشترک ناتو می پرداخت. سرانجام برلین موافقت كرد تا بودجه نظامی خود را تأمین كند و تا سال 2031 هزینه مورد نیاز را تأمین كند ، اما این اختلافات در روابط دفاعی خود با واشنگتن شكست بیشتری ایجاد كرد.

پیش از این ، ایالات متحده خروج تقریباً 10،000 سرباز از آلمان را تأیید كرد ، با اینكه خود ترامپ اعلام كرد كه برخی از اعضای سرویس به مجاور لهستان و سایر مناطق در اروپای شرقی مجددا اعزام خواهند شد ، در حالی كه مابقی آنها به خانه باز خواهند گشت.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *