آلمان به دلیل افزایش موج دوم Covid-19 ، قفل جزئی جدیدی را تنظیم کرد – اخبار جهانی RT

آنگلا مرکل ، صدراعظم گفت ، رستوران ها ، سالن های بدنسازی و تئاترها از 2 نوامبر به عنوان بخشی از اقدامات جدید با هدف جلوگیری از افزایش ویروس کرونا در بیمارستان های بزرگ آلمان به مدت یک ماه تعطیل خواهند بود.

وضعیت در آلمان ، که طی 24 ساعت گذشته 14،964 عفونت جدید و 85 مرگ ناشی از این بیماری را ثبت کرده است ، است “بسیار جدی،” مرکل روز چهارشنبه گفت. “ما باید اکنون اقدام کنیم.”

“سیستم بهداشتی ما امروز نیز می تواند از پس این چالش برآید ، اما با این سرعت عفونت ها ظرف چند هفته به حداکثر ظرفیت خود می رسد” وی در توضیح نیاز به اقدامات سخت افزود.

براساس توافق صورت گرفته توسط مرکل و رهبران 16 ایالت آلمان در روز چهارشنبه ، از هفته آینده رستوران ها ، بارها ، تئاترها ، سینما ها ، سالن های ورزشی و استخرها در سراسر کشور بسته خواهد شد.

با این حال ، رئیس وزیر قول داد که مشاغل برای یک ماه توقف جبران شود ، زیرا شرکت های کوچکتر انتظار می رود 75 درصد درآمد خود را از ایالت بگیرند.
همچنین در rt.com
آزمایشگاه آزمایش COVID-19 آلمان نکات مثبت کاذبی تولید می کنداجتماعات خصوصی به 10 نفر و بیش از دو خانوار محدود نخواهد شد. همچنین از آلمانها خواسته می شود که به دلایل غیر ضروری از مسافرت خودداری کنند ، زیرا اقامت شبانه در هتلها فقط برای مسافران کاری امکان پذیر است.

اخبار مرتبط  تنها در صورت انجام "اصلاحات سیستمی" ، لبنان کمک های مالی ایالات متحده را پس از انفجار دریافت می کند.

مرکل گفت ، دولت در تلاش است تا تأثیر اقتصادی محاصره جدید را به حداقل برساند و افزود که مدارس و مهد کودک ها باز خواهند ماند.

مدتهاست که آلمان به دلیل حفظ میزان آلودگی و مرگ و میر بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپای غربی مانند فرانسه ، ایتالیا ، اسپانیا و انگلیس مورد ستایش جهانی قرار گرفته است. اما با افزایش موارد جدید در هفته های اخیر ، این ویروس نتوانسته است از موج دوم ویروس جلوگیری کند.
همچنین در rt.com
“کریسمس به صورت شیفتی”: کمیسر مراقبت های پرستاری آلمان از مردم می خواهد که به نوبت در جشن گرفتن جشن بگیرندطبق داده های Covid-19 که توسط موسسه رابرت كخ ثبت شده است ، تاكنون 464،239 نفر در این كشور آلوده و 10183 نفر فوت كرده اند.

شهردار برلین ، مایکل مولر ، از این محدودیت ها استقبال کرد و گفت که “امید این است که این به ما فرصتی برای تنش زدایی از این وضعیت چشمگیر بدهد.”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *