آلمان رئیس ضد اطلاعات ارتش را که نظارت بر تحقیقات مشکوک سربازان با گروه های نئو نازی را بر عهده دارد ، اخراج کرد – RT World News

رئیس سرویس ضد اطلاعات ارتش آلمان در میان تحقیق گسترده صدها سرباز به علت مشکوک بودن به ارتباط با افراط گرایی راست افراطی ، آخرین تلاش ارتش برای بازسازی بازار آژانس ، برکنار شد.

کریستف گرام پس از هدایت سازمان اطلاعات – که با نام اختصاری آن شناخته می شود ، ماه آینده بازنشسته می شود. “MAD” – برای حدود پنج سال ، وزارت دفاع آلمان روز پنجشنبه اعلام کرد ، و اضافه کرد که یک جانشین خواهد شد “به زودی تصمیم گرفت.”

این اقدام در حالی انجام می شود که آخرین لرزش در MAD ، که در ماه های اخیر به دلیل رسیدگی به تحقیقات در مورد بیش از 500 سرباز به اتهام رادیکالیسم راست گرایان ، مورد انتقاد قرار گرفت ، حتی برخی تصور می کردند که متعلق به گروه های نئونازی هستند.
همچنین در rt.com
شلختگی یا توطئه نئونازی؟ مقالات دولت می گوید ، بیش از 60،000 گلوله طی 10 سال از سهام ارتش آلمان ناپدید شددر ماه مه ، محققان تعداد زیادی از یادگاری های نازی ها و یک انبار بزرگ مواد منفجره و مهمات مسروقه را در اموال فرمانده یک واحد ویژه نیروهای نخبه ، KSK کشف کردند. در سالهای اخیر ، حدود 48000 گلوله مهمات و 137 پوند (62 کیلوگرم) مواد منفجره از این واحد ناپدید شده است که فقط بخشی از آن بازیابی شده است. یک ماه پس از کشف ، یک کارمند در MAD به دلیل انتقال اسناد مربوط به تحقیقات در حال انجام KSK به یکی از اعضای این واحد ، ایجاد یک تحقیق جداگانه ، از کار خود معلق شد.

در حالی که وزیر دفاع آنگرت کرامپ-کارنباوئر دستور داد یکی از چهار شرکت KSK در ماه ژوئیه منحل شود – با 20 نفر از اعضای آن مظنون به ارتباط با ایدئولوژی راست افراطی – او کار MAD را در ریشه کن کردن افراط گرایان سرزنش کرد “راضی کننده نیست” و “هنوز کافی نیست” پس از رسوایی اخیر

اخبار مرتبط  ممنوعیت غیررسمی عربستان در تولیدات ترکیه با شدت گرفتن رقابت بین ریاض و آنکارا ، بر مارک های جهانی مد تأثیر می گذارد - RT World News

اگرچه بیانیه وزارت دفاع مبنی بر عزیمت رئیس اطلاعات از تلاش های گرام برای مهار افراط گرایی در نیروهای مسلح استقبال می کند ، اما این ابتکار عمل نیاز به “تلاش و حرکت اضافی” رفتن به جلو ، خواستار یک “تجدید سازمان” در MAD وزارت همچنین اشاره کرد که گرام از شغل خود آزاد شده است “با رضایت او ،” با این حال گزارشی در اشپیگل حاکی از آن است که این حرکت اساساً به اصرار وزیر دفاع انجام شده است.
همچنین در rt.com
پلیس برلین از تحقیق در مورد نژادپرستی پلیس طفره رفت پس از پلیس هایی که محتوای نازی ها را به اشتراک می گذاشتند ، می گوید مردم آلمان در عوض نیاز به تحقیق دارندارتش تنها آژانس امنیتی آلمان نیست که فکر می کند افراط گرایان را در میان صفوف خود پناه دهد. در اوایل ماه جاری ، 29 افسر پلیس در ایالت نوردراین-وستفالن پس از اینکه متهم به اشتراک محتوای نئو نازی در اینترنت شدند ، گزارش شده بود که گفته می شود تصاویر آدولف هیتلر و پناهندگان را در اتاق های گاز ، و موارد دیگر منتشر کرده اند ، به حالت تعلیق درآمده است. هرچند وزیر کشور هورست سیهوفر از آغاز تحقیقات جدید در مورد پلیس آلمان خودداری کرد ، وی گفت که گزارش بررسی نژادپرستی در نهادهای عمومی در پایان ماه سپتامبر منتشر می شود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *