آلمان قفل شدن “جزئی” Covid-19 را گسترش می دهد ، و استثنای کوچکی را برای کریسمس باقی می گذارد – RT World News

آنگلا مرکل ، صدراعظم و رهبران 16 ایالت آلمان توافق کرده اند که محدودیت های Covid-19 کشور را حداقل برای چهار هفته دیگر طولانی کنند ، اما برای خانواده نزدیک و دوستان خود در کریسمس معافیت های ویژه ای اعمال کردند.

تعطیلات یک “مهم” ولی “دشوار” مرکل گفت ، وقتي آلماني ها تصميم گرفتند ، همانطور كه ​​ملت را به تصميم گرفت ، تصميم دولت را اعلام كرد “یکی بیشتر” فشار در نبرد با ویروس. او اقدامات قبلی را لقب داد “سبک” قفل کردن ، الف “موفقیت نسبی” اما گفت که آنها به سادگی کافی نیستند.

“رشد نمایی تعداد عفونت شکسته شده است ، منحنی شیب دار به یک منحنی مسطح تبدیل شده است” صدراعظم به خبرنگاران گفت. وی گفت: “اما تعداد عفونت ها در سطحی بسیار زیاد باقی می مانند. شرایط به ما اجازه نمی دهد اقدامات توافق شده برای ماه نوامبر را لغو کنیم. “
همچنین در rt.com
از “حباب های منحصر به فرد خانواده” تا “کوچک عفو” در تعطیلات: اروپا آماده می شود تا قوانین Covid-19 را برای کریسمس و سال نو تنظیم کنددولت اعلام کرد که پس از هفت ساعت گفتگو با سران ایالت های فدرال ، رستوران ها ، کافه ها و هتل ها برای چهار هفته آینده در سراسر آلمان بسته خواهند شد ، در حالی که بخش خرده فروشی نیز با محدودیت های بیشتری روبرو خواهد شد.

تعداد افراد از خانواده های مختلف که می توانند ملاقات کنند از ده به پنج نفر کاهش یافته است ، اگرچه کودکان زیر 14 سال تحت این قانون محاسبه نمی شوند. دولت همچنین برای کریسمس استثنا قائل شد و اجازه داد “نزدیکترین خانواده یا دوستان” برای ملاقات با یک کلاه 10 نفره ، به استثنای کودکان ، از 23 دسامبر شروع می شود.

طبق قوانین جدید ، آلمانی ها تا حد زیادی مجبورند از ولگردهای خرید کریسمس خود صرف نظر کنند ، زیرا خرده فروشان با بیش از 800 متر مربع مجاز به یک نفر در هر 20 متر مربع هستند ، در حالی که فروشگاه های کوچکتر می توانند در هر 10 متر مربع یک نفر داشته باشند.

اخبار مرتبط  متحد سالوینی متعهد شد که علیرغم تهدیدهای مرگ و تجاوز ، به مبارزه با مسجد میلان ادامه دهد - اخبار RT جهانی
همچنین در rt.com
مرکل مجبور شد محدودیت های بیشتر Covid-19 را در میان فشارهای رهبران منطقه ای آلمان به تعویق بیندازدمقامات محلی و منطقه ای همچنین می توانند آتش بازی های شب سال نو را در مکان های عمومی ممنوع کنند تا از تجمع افراد در گروه های بزرگ جلوگیری کنند. آتش بازی های عمومی سنتی ، مانند آنچه در دروازه براندنبرگ برلین برگزار شد ، نیز لغو شده اند.

این خبر در حالی منتشر می شود که طبق گزارش موسسه رابرت کوچ ، تعداد موارد ثبت شده ویروس کرونا در آلمان به بیش از 961000 نفر رسیده است که از روز سه شنبه حدود 18،633 مورد جهش داشته است. اگرچه تعداد موارد روزانه حدود 5000 مورد کمتر از اوج گزارش شده در روز جمعه بود ، آلمان همچنین رکورد افزایش تعداد مرگ و میر ناشی از Covid را به 410 مورد رساند و تعداد آنها را به 14،771 نفر رساند.

مرکل گفت ، استفاده از ماسک همچنین در تمام مکان های عمومی مملو از جمعیت و همچنین مراکز شهر اجباری خواهد بود. وی ادامه داد: “ما در طی هفت روز از بروز 50 نفر در هر 100،000 نفر بسیار دور هستیم. من متقاعد می شوم و از این نظر که توافق کردیم ، هنوز هم باید این هدف را دنبال کنیم وی گفت ، همانطور که دولت تأیید کرد محدودیت ها تا اوایل ژانویه تمدید خواهد شد.
همچنین در rt.com
وزیر امور خارجه آلمان با معترضین به ویروس کرونا ، “با تمسخر” مقاومت در برابر جنگ جهانی دوم با مقایسه نازی ها برخورد کردفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *