آلودگی هوا به مغز جوان بسیار آسیب می رساند ، مانند بیماری آلزایمر و پارکینسون – تحقیقات – اخبار جهانی RT

دانشمندان ذرات ریز آلودگی هوا را در مغز جوانان پیدا کرده اند ، که به گفته آنها ممکن است به روش مشابه بیماری آلزایمر و پارکینسون به سلول ها آسیب برساند.

به عنوان بخشی از مطالعه ، که در مجله تحقیقات محیطی منتشر شد ، مغز 186 جوان فوت شده ، از جمله کودکان کوچک ، از مکزیکو سیتی جدا شد.

ذرات ریز آلودگی هوا در ساقه مغز هر یک از افراد مورد مطالعه کشف شد ، محققان هشدار دادند که آنها می توانند بر روی مولکولهایی مانند آلزایمر و پارکینسون تأثیر بگذارند.

شواهد آلودگی در ماده سیاه وجود دارد – منطقه ای از مغز که برای پیشرفت بیماری پارکینسون بسیار مهم است. این تیم معتقد است که ذراتی که به آلزایمر و پارکینسون مرتبط هستند و در مغز افراد جوان شناسایی شده اند ، می توانند از طریق بینی یا روده به سیستم انسان راه پیدا کنند.
همچنین در rt.com
اضطراب دوقلو شده با افسردگی باعث می شود مغز مبتلایان “به طور قابل توجهی” متورم شوددر همین حال ، نمی توان آنها را در مغز افراد از مناطق کمتر آلوده به مکزیکو سیتی ، که به دلیل مه دود و وضعیت اکولوژیکی به طور فزاینده ای خطرناک شناخته شده است ، یافت.

باربارا ماتر ، استاد دانشگاه لنکستر ، که یکی از نویسندگان مقاله بود ، به مطالعه گاردین گفت که این مطالعه هنوز در مرحله مشاهده است. با این حال ، وی گفت که یافته های جدید به نظریه ای مبنی بر وجود ارتباط مستقیم بین بیماری های تخریب کننده عصب و آلودگی اعتبار بیشتری می دهند.

اخبار مرتبط  پلیس بلاروس تقریبا معترض دستگیر شده معترضان را به اشتباه اشتباه گرفت - RT World News

“ما تاکنون نمی توانیم علیت را ثابت کنیم ، اما چگونه انتظار داشتید که این نانوذرات حاوی آن گونه های فلزی در سلولهای حیاتی مغز بی اثر و بی ضرر بنشینند؟ این اسلحه سیگار کشیدن است – به طور جدی به نظر می رسد که این نانوذرات گلوله هایی را شلیک می کنند که باعث آسیب تخریب عصبی مشاهده شده است. “

اگر همبستگی تأیید شود ، ممکن است به یک نگرانی بزرگ برای بشریت تبدیل شود زیرا حدود 90 درصد از مردم کره زمین در مناطقی زندگی می کنند که سطح آلودگی هوا از حد سازمان بهداشت جهانی فراتر رفته است. طبق گزارش این سازمان از سال 2016 ، هر سال حدود 3 میلیون مرگ با اثرات آلودگی هوا مرتبط است.
همچنین در rt.com
“بهتر است آنها را با مواد منفجره بکش!” دادگاه عالی هند گفت آلودگی هوا دهلی نو را به “اتاق گاز” تبدیل کرده استآلزایمر یک بیماری مزمن تخریب عصبی است که باعث زوال عقل ، مشکلات زبان ، نوسانات خلقی و سایر موارد می شود. پارکینسون عمدتاً بر سیستم حرکتی تأثیر می گذارد ، که در لرزش ، کندی حرکت و سفتی ، و سایر موارد آشکار می شود. هر دو بیماری بیشتر در افراد مسن دیده می شود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *