آمادگی ایالات متحده “در صورت عدم توجه به تحریم های ایران ، روسیه و چین را مسدود می کند” ، پمپئو هشدار می دهد ، همانطور که واشنگتن برای “بازگشت سریع” سازمان ملل فشار می آورد – RT World News

وزیر امور خارجه مایك پومپئو روز جمعه گفت كه آمریكا در صورت امتناع مجدد از مجازاتهای سازمان ملل در قبال ایران ، آمادگی مسدود كردن روسیه و چین را دارد.

این بیانیه یک روز پس از آن صورت گرفت كه انگلیس ، فرانسه و آلمان – كه هنوز هم در توافق هسته ای ایران عضو هستند – به پكن و مسكو پیوستند تا فشار آمریكا را برای رد “عکس فوری” تحریم های سازمان ملل علیه تهران.

پومپئو در گفتگو با فاکس نیوز اظهار داشت که واشنگتن ناامید شده است از متحدانش از تلاش ایالات متحده برای تحریک حمایت نمی کند “عکس فوری” تحریم های سازمان ملل ، از جمله تحریم تسلیحاتی.

دولت ترامپ دو سال پیش از توافق هسته ای سال 2015 – برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) پس از متهم کردن ایران به نقض این توافق کناره گیری کرد.
همچنین در rt.com
پس از واشنگتن توافق هسته ای ، چین به آمریكا گفته است كه حق ندارد دوباره خواستار تحریم های سازمان ملل علیه ایران شوداخبار مرتبط  عزادار زن در حین مراسم تشییع جنازه اکوادور عجیب و غریب بر روی کافین (VIDEO) - اخبار جهانی RT

روز پنجشنبه ، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهارات ایالات متحده مبنی بر تجدید تحریم های سازمان ملل علیه ایران را پوچ توصیف کرد و افزود: واشنگتن هیچ زمینه قانونی و سیاسی برای انجام این کار ندارد. ریابکوف همچنین هشدار داد که چنین اقدامی می تواند منجر به بروز بحران در شورای امنیت سازمان ملل شود.

از آنجا که ایالات متحده JCPOA را ترک کرده است ، “تمام حقوق این سند را از دست داده است ،” ریابکوف گفت. “هیچ گزارشی که از واشنگتن در مورد روسیه و چین می شنویم که ظاهراً نباید درباره عواقب فکر کنند – به سبک معمول ایالات متحده – موضع ما را تغییر نخواهد داد.” این دیپلمات روسی گفت.

وزارت امور خارجه چین موافقت كرد كه آمریكا در هنگام انصراف از JCPOA ، حق خود را برای درخواست ترمیم رژیم تحریم های سازمان ملل علیه ایران از بین برد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *