آمریكا بودجه سازمان بهداشت جهانی را تحت نظارت بایدن از سر می گیرد ، رئیس سازمان ملل متحد از این اقدام به عنوان “روز خوب برای سلامت جهانی” یاد می كند – RT World News

ایالات متحده اعلام کرده بود بودجه سازمان بهداشت جهانی (WHO) را از سر خواهد گرفت ، چند ماه پس از آنکه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین این کشور عضویت این کشور را لغو کرد و همچنین 1.9 تریلیون دلار برای مبارزه با Covid-19 در داخل اختصاص داده است.

جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده در اولین روز ریاست جمهوری خود گفت که تصمیم قبلی خود را برای گرفتن 400 میلیون دلار بودجه سالانه که ایالات متحده به WHO پرداخت می کرد ، به عنوان بزرگترین کمک کننده آژانس بهداشتی سازمان ملل متحد ، لغو می کند.

“من افتخار می کنم که اعلام کنم ایالات متحده به عضویت سازمان بهداشت جهانی باقی خواهد ماند” آنتونی فاوچی ، مشاور ارشد پزشکی رئیس جمهور در Covid ، روز پنجشنبه به یک پنل مجازی WHO گفت.

مدیرکل آژانس Tedros Adhanom Ghebreyesus گفت این یک “یک روز خوب برای WHO و یک روز خوب برای سلامت جهانی”.
همچنین در rt.com
بایدن دستورالعمل های اجرایی را با هدف مبارزه با کوید با 100 روز “چالش پوشاندن” و سیل واکسن منتشر کرداخبار مرتبط  مقامات بیمارستان پاریس درباره ماه های سخت پیش رو هشدار داده و خواستار اقدامات شدیدتر برای مهار ویروس کرونا می شوند - اخبار RT جهانی

دولت بایدن همچنین قصد خود را برای پیوستن به تسهیلات COVAX ، یک پروژه جهانی برای توزیع عادلانه واکسن ، از جمله در فقیرترین کشورها ، ابراز کرده است.

رئیس جمهور جدید پیشتر هدف واکسیناسیون 100 میلیون نفر در برابر Covid-19 را در 100 روز آینده تعیین کرده بود. ایالات متحده در حال حاضر 400000 مورد مرگ و میر ناشی از ویروس گزارش کرده است که بدترین تلفات در سراسر جهان است.

آژانس سازمان ملل متحد اخیراً توسط هیئت مستقل WHO به دلیل سیستم هشدار جهانی ناکافی و همچنین عدم عمل به چندین توصیه قبلی ، از جمله اینکه آژانس باید سیستم مالی خود را متزلزل کند ، مورد انتقاد قرار گرفت.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *