آمریكا نماینده ایران در عراق را به دلیل ارتباط با نیروی قدس و گروه های شبه نظامی تحریم كرد – RT World News

واشنگتن سفیر ایران در عراق را به لیست سیاه تحریم های خود اضافه كرد و ادعا كرد كه وی در یك واحد نخبه نظامی كه آن را یك گروه تروریستی قلمداد كرده و همچنین سه گروهی كه به “كاشت اختلاف” در مسابقه 2020 متهم كرد ، كار می كند.

تحریم ها برای سفیر ایرج مسجدی روز پنجشنبه اعلام شد ، در حالی که وزارت خزانه داری وی را فكر كرد “تهدید طولانی مدت برای امنیت عراق” و با استناد به نقش ادعایی وی در آموزش گروههای شبه نظامی در عراق با سپاه پاسداران ایران (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) – سال گذشته توسط ایالات متحده یک سازمان تروریستی تعیین شده است.

“در دهه های خدمت خود با این گروه ، مسجدی بر یك برنامه آموزش و پشتیبانی از گروه های شبه نظامی عراقی نظارت داشته و گروه هایی را كه مسئول حملاتی هستند كه نیروهای آمریكا و ائتلاف را در عراق كشته و زخمی كرده اند ، هدایت یا حمایت كرده است.” وزارت در بیانیه ای گفت ، افزود که فرستاده “از موقعیت خود به عنوان سفیر رژیم ایران در عراق سو to استفاده کرده است تا نقل و انتقالات مالی انجام شده برای منافع” سپاه و شاخه خارجی آن ، نیروی قدس.
همچنین در rt.com
رئیس جاسوسی آمریکا و مدیر اف بی آی ادعا کرد که ایران نامه های جعلی “پسران مغرور” را برای ترساندن رای دهندگان آمریکایی و “آسیب رساندن به رئیس جمهور ترامپ” ارسال کرده استمسجدی پس از حدود 35 سال خدمت در سپاه در سال 2017 به عنوان سفیر منصوب شد. وی کهنه سرباز جنگ ایران و عراق بود ، بعداً به عنوان مشاور نزدیک قاسم سلیمانی ، فرمانده نیروی قدس ، که در ماه ژانویه در یک حمله ترور آمریکا کشته شد ، کار کرد. پس از مرگ سلیمانی ، مسجدی برخی از وظایف قبلی خود را در نظارت بر گروه های شبه نظامی شیعه عراق – معروف به نیروهای حشد الشعبی – به عهده گرفت که نقش برجسته ای در ضرب و شتم دولت اسلامی داشته اند.

گرچه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، از زمان روی کار آمدن جمهوری اسلامی ، تحریم هایی را علیه جمهوری اسلامی ، از جمله در مورد آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران و جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ، ایجاد کرده است ، مجازات های دیپلمات ها تا حدودی نادر است و بیشتر مقامات نظامی را هدف قرار می دهد.

اخبار مرتبط  رئیس غذا در سازمان ملل هشدار می دهد: "قحطی نسبت های کتاب مقدس" بر سر بشریت به دلیل کووید 19 ، هشدار می دهد - RT World News

در اطلاعیه تحریم های روز پنجشنبه ، وزیر خزانه داری استیو منوچین نیز تهران را به “بی ثبات کردن دستور کار خارجی” از جمله تلاش برای “در انتخابات ایالات متحده تأثیر بگذارید” کوبیدن بر طبل در یک نقطه صحبت رایج از طرف دولت ترامپ.

ادامه مطلب

با همین روحیه ، روز پنجشنبه واشنگتن همچنین مجازات هایی را برای پنج نهاد ایرانی اعمال کرد که به گفته آنها تلاش کرده است “نفوذ در انتخابات در ایالات متحده” هیچ مدرکی برای اثبات اتهام ارائه نکرد. یک روز قبل ، مقامات اطلاعاتی ایالات متحده همچنین ادعا کردند که ایران پشت یک “ایمیل جعلی” کمپین طراحی شده به “ارعاب رای دهندگان ، تحریک ناآرامی های اجتماعی و آسیب رساندن به رئیس جمهور ترامپ” نه تنها ایران ، بلکه روسیه و چین نیز به ادعاهای مشابهی درباره عملیات نفوذ خارجی افزوده اند.

تهران این ادعاها را رد کرد و روز پنجشنبه شکایتی رسمی را به سفیر سوئیس در ایران – که به عنوان واسطه دیپلماسی ایران و آمریکا عمل کرده است – در اعتراض به اتهامات خود بنام “بی اساس” سخنگوی مأموریت ایران در سازمان ملل ، علیرضا میریوسفی نیز ادعاها را رد کرد “چرند” و “خطرناک،” سوزان واشنگتن برای “تلاش های ناامیدکننده عمومی برای زیر سوال بردن نتیجه انتخابات خود”.

ادعاهای مداخله در انتخابات خارجی از زمان انتخابات ریاست جمهوری 2016 بر صحنه سیاسی ایالات متحده تسلط یافته است و این امر از یک تئوری توطئه مفصل آغاز شده است که نشان می دهد ترامپ ، نامزد آن زمان ، با مسکو کار می کرد تا از طریق ترکیبی از هکرها و ترول های شبکه های اجتماعی ، ترازو را به نفع خود باز کند. . اگرچه روایت ترامپ و روسیه پس از اینکه پروانه مشاوره ویژه گسترده در اثبات اصول اصلی خود تا حد زیادی بی اعتبار شده بود ، ادعاهای دخالت در انتخابات از خارج از آن زمان فقط شدت گرفته و همچنان سایه افکنده رقابت 2020 است.
همچنین در rt.com
“هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد”: سفارت ادعاهای جدید ایالات متحده در مورد اقدامات سایبری روسیه را رد می کند ، می گوید هدف آنها دامن زدن به روس هراسی استفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *