آمریکای لاتین بر ایالات متحده و کانادا به عنوان دومین منطقه آسیب دیده در بیماری همه گیر Covid-19 غلبه می کند – گزارش های خبرگزاری فرانسه – RT World News

افزایش موارد Covid-19 در سراسر آمریکای لاتین ، آن را به دومین منطقه آسیب دیدگی ویروس تبدیل کرده است ، که از ایالات متحده و کانادا فراتر رفته و فقط اروپا را دنبال کرده است. این وضعیت با فقر و عدم آزمایش گسترده تشدید شده است.

براساس گزارش جدید خبرگزاری فرانسه ، از 14 ژوئیه ، در مجموع 144.758 نفر از ویروس کرونا در آمریکای لاتین جان خود را از دست داده اند و از تعداد کشته شدگان ایالات متحده و کانادا 144،023 نفر گذشته است.

بیش از 72000 بیمار تنها در برزیل فوت کرده اند. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، بزرگترین کشور آمریکای لاتین بیش از 1.8 میلیون پرونده تایید شده Covid-19 را به ثبت رسانده است – دومین کشور بزرگ پشت ایالات متحده است.

رئیس جمهور برزیل ، جایر بولسونارو ، که به دلیل کمرنگ شدن خطرات کورون ویروس مورد انتقاد گسترده قرار گرفته است ، خود هفته گذشته مثبت عمل کرد.

اخبار مرتبط  غارهای گدازه غول پیکر مریخ می تواند مکان اصلی برای یافتن زندگی بیگانگان باشد - RT World News
همچنین در rt.com
بحران Covid-19 در آمریکای جنوبی نابرابری های منطقه و عدم پیشرفت واقعی در زمینه فقر را نشان داده استاین عفونت همچنین به سرعت در پرو ، شیلی و مکزیک گسترش یافته است ، جایی که بیش از 326،000 ، 315،000 و 299،000 نفر به ترتیب برای Covid-19 مثبت آزمایش کرده اند.

کارشناسان می گویند که این وضعیت به ویژه در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین به دلیل مشکلات در مورد آزمایش های گسترده در مسیر ، وخیم است و با پایین آمدن سطح زندگی در میان قشر گسترده جمعیت ، تشدید شده است.

به گفته جانس هاپکینز ، به طور کلی ، نزدیک به 13 میلیون نفر در اثر ویروس کرونا ویروس در سراسر جهان آلوده شده اند و تقریبا 570،000 کشته دارند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *