آمریکا در آخرین تحریم ها بنیادهای ایران را تحت کنترل رهبر معظم انقلاب هدف قرار داد – اخبار جهانی RT

ایالات متحده دو سازمان تحت کنترل آیت الله علی خامنه ای رهبر را در فهرست سیاه خود قرار داده و ادعای فساد در میان نخبگان را دلیل آخرین تحریم های دولت ترامپ علیه این کشور عنوان کرده است.

واشنگتن تحریم های دو نفر را اعلام کرد “ادعا می شود یک میلیارد دلار خیرخواهانه” بر اساس بیانیه روز چهارشنبه وزارت خزانه داری ، سازمان ها ، اجرای دستور امام خمینی (EIKO) و آستان قدس رضوی (AQR).

“این موسسات نخبگان ایران را قادر می سازند تا یک سیستم فاسد مالکیت بر بخشهای زیادی از اقتصاد ایران را حفظ کنند” گفت استیون مانوچین وزیر خزانه داری.

سخنگوی EIKO را توصیف کرد “جگنراست تجارت” که داشت “با مصادره زمین و دارایی از مخالفان رژیم ، از جمله مخالفان سیاسی ، اقلیت های مذهبی و ایرانیان تبعیدی ، حقوق مخالفان را نقض کرد.”

آنها همچنین گفتند که خامنه ای داشته است “نظارت مستقیم” از AQR و آن است “امپراتوری گسترده اقتصادی” در چندین بخش ، که تحت تحریم است ، همراه با چندین نهاد مرتبط.
همچنین در rt.com
“دروغ های جنگ آور”: تهران پس از ادعای پمپئو که تروریست های القاعده پایگاه جدیدی را در ایران ایجاد کردند ، به عقب برمی گردداین تحریم ها به معنای مسدود کردن هر دارایی ایالات متحده از اهداف مورد نظر است.

این تعیین ها در هفته پیش از دولت ترامپ انجام می شود و آخرین موارد در میان رئیس جمهور آمریکا است “حداکثر فشار” مبارزات تحریمی علیه ایران.

اخبار مرتبط  اخطار هشدار آسانژ به دولت ایالات متحده در سال 2011 "شواهد قریب به اتفاق" مبنی بر بی گناهی وی است ، سردبیر ویکی لیکس به RT - RT News News گفت

واشنگتن با وجود افزایش تقلیل تحریم ها برای کمک به این کشور که بتواند پس از ضربه شدید توسط کوید -19 ، دوباره روی پاهای خود بایستد ، هدف خود را از طریق حملات فزاینده ای از تحریم ها به هدف حملات خود ادامه داده است.

تهران هنوز به آخرین اتهامات آمریکایی پاسخ نداده است ، اما قبلاً این هفته به واشنگتن حمله کرده است ، به دلیل ادعای وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو مبنی بر پناه دادن به شبه نظامیان القاعده در یک پایگاه مخفی.

دیپلمات ارشد آمریكا هیچ مدرک مشخصی در تأیید ادعای خود ارائه نداد.
همچنین در rt.com
دولت ترامپ 2017-2021 – یک مرثیهجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران ادعاهای پمپئو را مورد انتقاد قرار داد “دروغ جنگ افروز” و گفت که ایالات متحده “محرمانه سازی” از اطلاعات ایران هستند “ساختگی”

روابط ایالات متحده و ایران در دوران دولت ترامپ با افزایش تنش پس از خروج رئیس جمهور از توافق هسته ای 2015 ایران در سال 2018 ، به پایین ترین حد خود رسیده است.

علیرغم اینکه ناظران سازمان ملل در آن زمان گفته بودند ایران از این قانون پیروی می کند ، آمریکا تهران را به نقض معامله متهم کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *