آندریژ دادا ، رئیس جمهور فعلی در دوره دوم با پیروزی تنگ در رأی ریاست جمهوری دور دوم لهستان – RT World News

رئیس جمهور لهستان آندرژ دودا با حاشیه باریک و با تعداد آرا در سراسر کشور تقریباً پیروز انتخابات است. کمیسیون انتخابات گفته است که آمار نهایی تغییر چشمگیری نخواهد داشت.

کمیسیون ملی انتخابات پس از شمارش نزدیک به 99.7 درصد از آراء اعلام کرد ، دادا ، متحد حزب راست و عدالت (PiS) حاکم راست ، 51.2 درصد آرا را به دست آورد.

رسانه های محلی به نقل از رئیس کمیسیون سیلوستر مارچینیاک اظهار داشتند که با نهایی شدن این تعداد ، نتایج رسمی به طور قابل توجهی تغییر نخواهد کرد. این بدان معنی است که احتمالاً دودا برای دومین دوره ریاست جمهوری مجدداً انتخاب می شود.

حریف دودا ، شهردار ورشو ، رافال تریاسکوفسکی ، کاندیدای سکوی مدنی مرکز راست (PO) ، 48.8 درصد آرا را به دست آورد.
همچنین در rt.com
رئیس جمهور لهستان آندریژ دادا اندکی جلوتر از رقیب خود در دور دوم انتخابات – از نظرسنجی های خروجاخبار مرتبط  ترامپ به پوتین می گوید که می خواهد از رقابت سه جانبه تسلیحاتی با روسیه و چین جلوگیری کند - RT World News

دادا ، 48 ساله ، به عنوان قهرمان ارزشهای محافظه کار خانواده ، قول به حفظ و گسترش برنامه های سخاوتمندانه رفاه معرفی شده توسط دولت به رهبری PiS داد. در زمان دادا ، لهستان با حفظ روابط نزدیك با آمریكا ، یك حامی قدرتمند اتحادیه اروپا و ناتو بود.

با این حال ، روابط با کمیسیون اروپا در سالهای اخیر متلاشی شد زیرا بروکسل نسبت به اصلاحات دولت لهستان در دادگستری و رسانه های دولتی بسیار انتقاد داشت. مقامات اتحادیه اروپا همچنین از ورشو به دلیل موضع گیری درباره حقوق LGBT و سقط جنین انتقاد کرده اند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *