آنکارا اظهارات “متکبرانه” ماکرون را منفجر کرد زیرا او می گوید “ترکیه دیگر در شرق مدیترانه شریک نیست” – RT World News

وزارت امور خارجه ترکیه روز پنجشنبه گفت اظهارات انتقادی رئیس جمهور فرانسه در مورد ایستادگی در شرق مدیترانه نشانه “ضعف و ناامیدی خود او است.”

ماکرون “بار دیگر اظهارات متکبرانه کرده است” وزارت در آنکارا پس از آنکه رئیس جمهور فرانسه در اوایل روز از رهبران اروپایی خواست تا در برابر ترکیه ایستادگی کنند ، گفت “تحریکات غیرقابل قبول”. وی میزبان اجلاس اضطراری در کورسیکا با هفت رهبر کشورهای اتحادیه اروپا بود که با دریای مدیترانه هم مرز هستند در زمانی که آنکارا به دنبال گسترش منابع انرژی و نفوذ خود در شرق مدیترانه است.

این نشست به دلیل ترس از درگیری آشکار با ترکیه ناشی از تنش بر سر حفاری نفت و گاز در خارج از کشور صورت گرفت. آنکارا قبلاً به دلیل همدستی با یونان و قبرس در این اختلافات به فرانسه و اتحادیه اروپا حمله کرده است.
همچنین در rt.com
Macron فرانسه می خواهد در میان تنش های اتحادیه اروپا و ترکیه از تشدید جلوگیری کند و به دنبال رویکرد مشترک در مورد آنکارا در اروپا استپیش از نشست Med-7 ، ماکرون چنین گفت “ترکیه دیگر در منطقه مدیترانه شریک نیست.” وی به صراحت اعلام کرد که جلسه برای شفاف سازی احضار شده است “خطوط قرمز” اگر یک “گفتگوی مثمر ثمر” با ترکیه برای شروع مجدد بود.

ماکرون گفت ، کشورهای اتحادیه اروپا باید از تشدید اجتناب کنند ، اما این بدان معنا نیست که آنها باید در اختلافات با آنکارا منفعل باشند. “ما باید با دولت ترکیه سخت گیر باشیم و نه با مردم ترکیه که لیاقت آنها بیش از دولت اردوغان است.” به نقل از رهبر فرانسه. “تمام اقدامات یک جانبه ترکیه ، مانند تفاهم نامه ترکیه و لیبی ، بدون رعایت حقوق یونان ، غیرقابل قبول است.”

جدا از وزارت امور خارجه در آنکارا ، حزب حاکم ترکیه اظهارات ماکرون را نیز بدون توجه ترک نکرد و وی را به گسترش کشورش متهم کرد “تاریخ طولانی استعمار”. عمر چلیک ، سخنگوی حزب عدالت و توسعه (AK) ، اظهارات رهبر فرانسه را چنین توصیف کرد “بازی قدیمی و غیراخلاقی” استعمارگران. “آنها یک عشق کاذب برای سو to استفاده از مردم ارائه دادند ، اما رهبران میهن پرست را هدف قرار دادند” او توییت کرد.

اخبار مرتبط  ماکرون برای اعمال اطمینان از اصلاحات در لبنان به عنوان "فشار لازم" به کار می رود - بیروت در تلاش است تا دولت جدیدی را شکل دهد - RT World News

آنکارا بارها گفته است که ادعا می کند که هم ترکیه و هم جمهوری ترکیه قبرس شمالی در منطقه از حقوق برخوردار هستند ، کشتی های مته خود را برای جستجوی انرژی در فلات قاره خود به دریای مدیترانه می فرستد.

تصادفی نبود که اجلاس سران Med-7 در کورسیکا برگزار شد ، زیرا این جزیره یک سنگر فرانسه در مدیترانه است. ماکرون روز پنجشنبه اشاره ای به اقدامات خاصی نکرد که می خواهد کشورهای عضو اروپا علیه اقدامات ترکیه انجام دهند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *