آنکارا حکم خاشقگی را منفجر کرد و از ریاض خواستار پاسخ بیشتری شد – اخبار جهانی RT

حبس هشت نفر در عربستان سعودی به جرم قتل جمال خاشوگی روزنامه نگار ، ترکیه را راضی نکرده است ، وی خواستار پاسخ های بیشتر از ریاض شد و قول داد تحقیقات خود را ادامه دهد.

حکم دادگاه عربستان سعودی در دادگاه رسوایی قتل ، بسیاری از س questionsالات را بی پاسخ گذاشته و “نتوانست انتظارات ترکیه و جامعه جهانی را برآورده کند” Fahrettin Altun مدیر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه روز دوشنبه گفت. در اوایل روز ، هشت فرد گمنام که در این قتل دخیل بودند به حبس های طولانی مدت از 7 تا 20 سال محکوم شدند.
همچنین در rt.com
8 نفر در عربستان سعودی به جرم قتل روزنامه نگار جمال خاشوگی محکوم شدند“ما هنوز نمی دانیم که جسد خاشوگی چه کسی بدنبال کشته شدن وی بوده است و یا وجود همکاران محلی وجود دارد – که این مسئله اعتبار دادرسی های قانونی در KSA را ایجاد می کند” آلتون با اشاره به پادشاهی عربستان سعودی توئیتی نوشت.

آنکارا تحقیق خود را در مورد قتل خاشقجی ادامه خواهد داد ، همانطور که ترکیه “تعهد قانونی و وظیفه شناسی” این مقام مسئول افزود: برای روشن کردن بیشتر جنایت در خاک کشور. بررسی دقیق حادثه تنها راه رسیدن به آن است “اطمینان حاصل کنید که از ظلمهای مشابه می توان در آینده جلوگیری کرد” او نتیجه گرفت.

خاشوگی ، مخالف عربستان سعودی و ستون نویس واشنگتن پست ، در اکتبر 2018 در کنسولگری پادشاهی در استانبول ناپدید شد ، جایی که برای تهیه اسناد مورد نیاز برای عروسی آینده خود رفته بود.

اخبار مرتبط  رئیس شهر می گوید ، هنگ کنگ "گشودنی" در امنیت ملی چین است ، با هدف بازگرداندن سیستم سیاسی "از هرج و مرج" - RT World News
همچنین در rt.com
خانواده خاشقگی بخاطر پایان یافتن جشن رمضان توسط مسلمانان ، بخاطر قاتلان روزنامه نگار کشته شده بخشوده شدعدم تمایل اولیه سعودی به تصدیق اینکه روزنامه نگار به طرز بیرحمانه ای کشته شده و گفته می شود توسط گروهی از افراد – از جمله افسر اطلاعات سعودی و پزشک قانونی وزارت کشور عربستان – تکه تکه شده است – باعث ایجاد یک رسوایی بین المللی شد و باعث شد ممنوعیت فروش سلاح توسط چندین کشور اروپایی به پادشاهی و منجر به محاکمه قتل که تحت حجاب رازداری انجام شد.

در ماه دسامبر ، پنج سعودی متهم به دخالت مستقیم در قتل روزنامه نگار به اعدام محکوم شدند ، در حالی که سه نفر دیگر به مدت 24 سال زندان محکوم شدند. با این حال ، در ماه مه ، خانواده خاشقگی افرادی را که در این طرح قتل شرکت داشتند ، عفو کردند ، این بدان معنا بود که دادگاه های سعودی دیگر نمی توانند مجازات اعدام را برای قاتلان محکوم در نظر بگیرند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *