آنگلا مرکل به آلمان در مورد 8 تا 10 هفته بسیار سخت پیش رو هشدار داد. گمانه زنی ها در مورد افزونه قفل شدن Covid-19 دنبال می شود – اخبار جهانی RT

آنگلا مرکل ، صدراعظم هشدار داده است ، آلمان باید هفته های سخت خود را آماده کند. برخی از رسانه های محلی قبلاً حدس زده اند كه این می تواند به معنای تمدید قفل احتمالی باشد.

“تا عید پاک سخت خواهد بود” به گزارش چندین رسانه ، مرکل روز سه شنبه گفت. صدراعظم انتظار دارد آلمان روبرو شود “بین هشت تا 10 هفته بسیار سخت” در آینده ای نزدیک ، مرکل طی جلسه بسته با گروه پارلمانی اتحادیه دموکرات مسیحی (CDU) در مورد مسائل داخلی و امنیتی اعلام کرد.

برخی از رسانه های آلمانی ، از جمله روزنامه Bild ، گزارش دادند که گفته های وی ممکن است به معنای تمدید قفل شدید موجود تا تعطیلات عید پاک باشد که در هفته اول آوریل سال جاری رخ می دهد.
همچنین در rt.com
“محدود کردن تماس به حداقل مطلق”: مرکل قفل ملی آلمان را حداقل تا پایان ژانویه تمدید می کندهفته گذشته ، دولت آلمان قفل را تا پایان ژانویه طولانی کرد. این قانون همچنین محدودیت های بیشتری را برای جابجایی در مناطقی که به عنوان کانون عفونت اعلام می شوند ، و همچنین در تجمع ها اعمال کرد – همه در حالی که مرکل از آلمانی ها خواست تماس خود را به “کمترین.”

با این حال سایر رسانه های خبری گفتند که صدراعظم صریحاً ایده تمدید این اقدامات را تا اوایل آوریل مطرح نکرده است ، بلکه فقط نگرانی های خود را در مورد انتشار نسخه انگلیسی Covid-19 در آلمان ابراز داشته است. اعتقاد بر این است که سویه ویروس مذکور بسیار مسری تر از گونه قبلی است.

به گفته بیلد ، مرکل هشدار داد که آلمان ممکن است تا عید پاک این کار را انجام دهد “10 برابر تعداد موارد” اگر مقامات نتوانند مانع از گسترش فشار Covid-19 انگلیس شوند ، اکنون این امر صورت می گیرد. اما سایر رسانه ها این گفته را تأیید نمی کنند.

اخبار مرتبط  رئیس جمهور لهستان می گوید "ایدئولوژی" دگرباش جنسی حتی "ویرانگر" تر از بلشویسم است - RT World News

آلمان قفل جزئی را در ماه نوامبر اعمال کرد و در اواسط دسامبر آن را بیشتر تشدید کرد. از هم اکنون ، مغازه ها ، بارها و رستوران ها و همچنین مدارس بسته هستند. در قوانین موجود نیز آمده است که اکنون فقط اعضای یک خانوار و فقط یک نفر خارج از آن می تواند دور هم جمع شود.

دولت تاریخ دقیقی را برای رفع محدودیت ها ذکر نکرد. در عوض ، این هدف اعلام کرد که هدف از این قفل کردن ، کاهش میزان آلودگی به کمتر از 50 مورد در هر 100000 نفر است. هنوز مرکل و کابینه او و همچنین روسای 16 ایالت آلمان قرار است اقدامات را در تاریخ 25 ژانویه بررسی کنند.
همچنین در rt.com
خواستار PROBE است زیرا شکست آشکار آلمان در پیش سفارش کافی واکسن ها باعث ایجاد اختلاف در ائتلاف دولت مرکل می شودوضعیت اپیدمی در آلمان کاملاً متشنج است. روز سه شنبه ، م Instituteسسه رابرت کوچ (RKI) 12802 مورد جدید و 891 مورد مرگ ناشی از Covid-19 را گزارش کرد. آلمان کمپین واکسیناسیون خود را در اواخر دسامبر آغاز کرد اما به نظر می رسد سرعت پیشرفت آن چنان که برخی از سیاستمداران می خواهند پیش نرود.

نخست وزیر باواریا ، مارکوس سودر ایده ای برای واکسیناسیون اجباری برای “گروه های خاص حرفه ای” روز سه شنبه وی به ویژه گفت كه پرسنل پرستاری در خانه های مراقبتی باید ملحق شوند “محافظت از سالمندان” همانطور که وی از شورای اخلاق آلمان خواست تا موضوع را بررسی کند.

ایده او بلافاصله انتقادات سوسیال دموکرات ها را برانگیخت ، آنها معتقد بودند که هدف دولت باید این باشد “متقاعد کردن” مردم را مجبور به واکسیناسیون نمی کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *