آویزان خواهید شد! معترضین لبنانی “مقاطع مقوایی نخست وزیر ، رئیس جمهور و حزب الله نصرالله” را اجرا می کنند (VIDEO) – RT World News

معترضین لبنانی در بیروت برای چسبیدن به قطع مقوا نخست وزیر حسن دیاب ، رهبر حزب الله ، حسن نصرالله ، و دیگر سیاستمداران که آنها را به خاطر انفجار بندر و بحران اخیر در این کشور مقصر می دانند ، در بیروت ساخته شده اند.

روز شنبه عصبانیت مردم به خیابان ها ریخت و حدود 10،000 نفر در میدان شهدا در مرکز پایتخت تجمع کردند. آنها شعارهای ضد دولتی شعار دادند و نمایشی را اجرا کردند که ظاهراً به عنوان هشدار برای افراد قدرتمند عمل می کرد. بسیاری در لبنان سهل انگاری مقامات را به دلیل انفجار گسترده نیترات آمونیوم در روز سه شنبه که موجب کشته شدن بیش از 150 نفر شد و خسارات زیادی به شهر وارد کرده اند ، مقصر می دانند.

https://www.youtube.com/watch؟v=7kO64ZtaxdA

تظاهرکنندگان تظاهرات ساختند و از صداهایی برای آویختن برش های مقوایی چهره های برتر سیاسی کشور استفاده کردند. در میان دیگر ، قربانیان آنها نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب ، رئیس جمهور میشل عون و جنبش تأثیرگذار سیاسی و نظامی حزب الله ، حسن نصرالله بودند.

اخبار مرتبط  مقامات دهلی نمایش اطلاعیه ها در خانه بیماران ویروسی کرونا را برای از بین بردن "ننگ اجتماعی" متوقف می کنند - RT World News

با این حال ، این اعتراض فقط به خشونت نمادین محدود نمی شد. تظاهرکنندگان تلاش کردند تا به مجلس حمله کنند ، اما با گاز اشک آور ، گلوله های لاستیکی و آتش سوزی زنده مواجه شدند. تقریبا 240 نفر زخمی شدند و یک افسر پلیس در جریان درگیری ها کشته شد. این جمعیت بعداً توانستند به وزارت امور خارجه ، وزارت اقتصاد و تجارت ، وزارت محیط زیست و همچنین وزارت آب و انرژی دسترسی پیدا کنند و باعث ایجاد ویرانی در این ساختمانهای دولتی شدند.
همچنین در rt.com
در جریان اعتراضات بیروت در میان درگیری ها ، گزارش هایی مبنی بر آتش و تیراندازی پلیس ، تقریبا 240 نفر زخمی شدند ، 1 افسر در اعتراضات بیروت کشته شدعصر امروز ارتش برای برقراری نظم در بیروت مستقر شد ، در حالی که دیاب خواستار انتخابات زودهنگام پارلمان شد. حتی قبل از فاجعه بیروت ، اعتراضات در لبنان مکرر بود زیرا مردم از وضعیت وخیم اقتصادی این کشور عصبانی شده اند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *