آژانس بهداشتی سوئد پس از دریافت 1000 نفر واکسن Moderna که در دمای بسیار پایین نگه داشته می شود ، تحقیق می کند – RT World News

Apoteket AB ، روز جمعه اعلام کرد ، حدود 1000 سوئدی عکس Moderna Covid-19 را دریافت کرده اند که هنگام حمل و نقل خیلی سرد نگه داشته می شود.

سخنگوی دولت گفت: در مجموع 2100 دوز واکسن ساخت آمریکا که در حین حمل و نقل بیش از حد سرد نگه داشته شده بود ، به مناطق گوگل بورگ ، هالند ، ورملند ، دالارنا و اوسترگوتلند تحویل داده شده است.

آژانس بهداشت عمومی سوئد گفته است که خطر واکسن Moderna برای کسانی که تزریق می شوند وجود ندارد ، اما روند متوقف شدن آن و بررسی این که آیا سرد نگه داشتن دوزها می تواند بر اثر بخشی واکسن تأثیر بگذارد یا خیر.

“ما از آنچه اتفاق افتاده عذرخواهی می کنیم و آن را تصادف می دانیم” معاون بهداشت منطقه Gävleborg ، Tina Mansson Sssonderlund ، که همچنین متعهد به تحقیق در مورد این حادثه شد ، گفت.
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا می گوید که پس از تأخیر بیشتر واکسن Covid-19 ، از Pfizer توضیح می دهد“بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که واکسن بی اثر است و سپس ما واکسن های جدیدی ارائه خواهیم داد” وی افزود

آندرس تگنل ، متخصص اپیدمیولوژی دولت ، به روزنامه Dagens Nyheter گفت که ارزیابی اولیه از وضعیت این است که کسانی که دوزهای آسیب دیده را دریافت می کنند هیچ خطری ندارند.

اخبار مرتبط  "حملات تروریستی رادیکال اسلامی" باید متوقف شود! ترامپ پس از حمله به کلیسای نیس از توئیت حمایت از فرانسه - RT World News

“متاسفانه ، تامین کننده اشتباه کرده و واکسن را خیلی سرد تحویل داده است ، یعنی در همان سطحی است که با واکسن Pfizer انجام می شد” او توضیح داد. “واکسن مدرن ساخته نشده است که خیلی سرد منتقل شود.”

در برخی مناطق ، همه دوزهای واکسن Moderna تحویل داده شده است ، در حالی که برخی مناطق هنوز همه دوزهای خود را مصرف نکرده اند و در حال حاضر عکس های خود را ذخیره می کنند ، تا زمان بررسی.
همچنین در rt.com
نزدیک به 900 دوز واکسن Moderna که توسط ارائه دهنده اوهایو هدر رفته است ، بخش بهداشت تخصیص در آینده را متوقف می کندواکسن Moderna می تواند به مدت شش ماه در دمای -20 درجه سانتیگراد نگهداری شود ، اما تصور می شود که برای مدت 30 روز بین 2 تا 8 درجه پایدار است ، در حالی که واکسن Pfizer / BioNTech باید در دمای سردتر -70 درجه سانتیگراد نگهداری شود.

از 17 ژانویه ، حدود 146000 نفر در سوئد واکسینه شده بودند که بیشتر آنها واکسن Pfizer تزریق شده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *