آژانس پناهندگان سازمان ملل نسبت به بحران انسانی “گسترده” در اتیوپی هشدار داد زیرا درگیری هزاران نفر را مجبور به فرار می کند – RT World News

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد روز سه شنبه هشدار داد ، در حالی که هزاران نفر از جنگ های مداوم در منطقه Tigray فرار می کنند ، سرعت فعلی ورود پناهندگان اتیوپیایی به سودان سریعتر از آن است که در دو دهه گذشته دیده شده است.

به گفته کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد ، پس از عبور بیش از 27000 نفر از مرزها ، یک بحران انسانی گسترده در شرق سودان در حال وقوع است. پناهندگان در هفته گذشته برای فرار از جنگ در Tigray در تعداد زیادی عبور کرده اند.

“زنان ، مردان و کودکان از 10 نوامبر روزانه با سرعت 4000 در مرز عبور می کنند” سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد ، بابر بلوچ گفت. پس از نزدیک به دو هفته درگیری ، ظرفیت واکنش بشردوستانه در سطح زمین غالب شده است.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و آژانس های بشردوستانه از دولت سودان حمایت می کنند ، آب تمیز را تحویل می دهند و اقلام امدادی ، از جمله پتو و تشک خواب را توزیع می کنند. برنامه جهانی غذا و مساعدت مسلمین در حال تهیه غذا و وعده های غذایی گرم هستند.
وزارت بهداشت سودان موفق به راه اندازی دو کلینیک با پشتیبانی هلال احمر سودان شده است.

اخبار مرتبط  ترکیه 121 نفر را به دلیل تلاش برای کودتا در 2016 محکوم کرد - RT World News

از روز شنبه ، 2500 پناهجو از مرز به محل استقرار ام راقوبا منتقل شده اند ، و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد “نیاز اساسی” را برای شناسایی سایتهای بیشتر برای انتقال تازه واردان از منطقه مرزی عنوان کرد.
همچنین در rt.com
نخست وزیر اتیوپی پس از تهدید بحران پناهندگان درگیری Tigray اعلام پیروزی کرداین درگیری همچنین نگران کننده جمعیت پناهندگان نزدیک به 100 هزار نفر در اریتره در Tigray است.

سودان در حال حاضر میزبان نزدیک به یک میلیون پناهنده از چاد ، اریتره ، جمهوری آفریقای مرکزی و سودان جنوبی است.

ابی احمد ، نخست وزیر اتیوپی روز سه شنبه گفت که مهلت برای پایین آوردن اسلحه توسط نیروهای شمالی شورشی منقضی شده است ، و این زمینه را برای فشار به پایتخت منطقه Tigray هموار می کند.

در 4 نوامبر ، ابی ، برنده جایزه صلح نوبل 2019 ، حزب حاکم محلی – جبهه آزادیبخش مردم Tigray – را به شورش مسلحانه متهم کرد ، و حملات هوایی و حمله زمینی را آغاز کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *