آیا آنها جدی هستند؟ تبلیغات ایالات متحده خواستار دسترسی برابر به موجهای روسی است … زیرا آمریکا رسانه های خارجی را در هر مرحله سانسور می کند – RT World News

توسط نبوژا مالیچ ، نویسنده ارشد RT

حتی در حالی که دولت آمریكا به الجزیره گفت كه به عنوان یك عامل خارجی ثبت نام كند ، هیل در اعتراض به قوانین پیشنهادی روسیه كه دارای همان تبلیغات دولت آمریكا است ، متهم به تهیه اطلاعات غیرقانونی شد. استثنائات یا نفاق؟

“ایالات متحده باید خواستار دسترسی برابر به موجهای روسی شود” جفری گدمین و گری اشمیت در مقاله خود ، که روز سه شنبه منتشر شد ، استدلال کردند. آنها می گویند ، روسیه رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی (رادیو آزادی) را مجبور می کند تا وضعیت خود را به عنوان عوامل خارجی اعلام کند تا مطمئن شود “هر کسی دو بار در مورد بازنشر مجدد حساب ها و فیلم های خبری فکر می کند – یا حتی برای شروع به سایت مراجعه کند.”

درست است که تنظیم کننده رسانه روسیه ، Roskomnadzor ، قانونی را پیشنهاد کرد که طبق آن رادیو آزادی باید در ماه ژوئیه محتوای آنها را برچسب گذاری کند. آژانس رسانه های جهانی ایالات متحده (USAGM) ، شرکت مادر رادیو آزادی ، قبلاً با آن مخالفت کرده است – همانطور که مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، در ماه آگوست اعتراض کرد. با این حال ، هنوز عملیاتی نشده است ، پس چرا اکنون دوباره از آن شکایت می کنیم؟

از قضا ، در همان روز انتشار روزنامه گدمین و اشمیت ، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه وزارت دادگستری دستور داد خروجی آنلاین الجزیره AJ + را برای ثبت نام در قانون ثبت نام نمایندگان خارجی ایالات متحده (FARA) ، ظاهراً به عنوان نماینده دولت قطر ، ثبت کند. به نظر نمی رسد هیچ اعتراضی یا شواهدی مبنی بر استقلال تحریریه AJ + که الجزیره ارائه کرده است ، موجب رضایت وزارت دادگستری شود.
همچنین در rt.com
ابتدا آنها برای RT آمدند: ایالات متحده اکنون می خواهد AJ + قطر به عنوان نماینده خارجی ثبت نام کنداین نوع استدلال Gedmin و Schmitt مبنی بر اینکه با رادیو آزادی باید متفاوت رفتار شود ، زیرا USAGM “غیر دولتی ، غیر انتفاعی” با یک “دیوار آتش و استقلال روزنامه نگاری از مداخله دولت ایالات متحده.” مهمترین دلیل آن این نیست که ، در واقع ، USAGM توسط یک منصوب مورد تایید سنا اجرا می شود و لازم است “با اهداف گسترده سیاست خارجی ایالات متحده سازگار باشید” و “یک ظرفیت افزایش برای حمایت از اهداف سیاست خارجی ایالات متحده در بحران های خارج از کشور فراهم کنید.”

استدلال دو نفره نیز توسط whopper که ایالات متحده ارائه نمی شود “نیازی به RT … ندارد که محتوای آن را به عنوان محصول یک عامل خارجی برچسب گذاری کند.” این از اواخر سال 2017 که RT به دستور ثبت نام در FARA داده شد و این کار را با فشار انجام داد ، به معنای واقعی کلمه درست نبود. تقريبا هيچ رسانه اصلي آمريكايي مخالفت نكردند و تعداد اندكي از آنها بين المللي مخالفت كردند – يعني تا زماني كه نوبت به آنها رسيد.

اخبار مرتبط  سوئد و لهستان فقط کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند که هنوز به اوج Covid-19 نرسیده اند - ناظر بهداشتی اتحادیه اروپا - RT World News

با توجه به اینکه قانون نمایندگی های خارجی روسیه کم و بیش یک نسخه از FARA است ، دشوار است که دریابید که سس غاز برای ساندویچ نباید سس باشد. مگر اینکه ایالات متحده چنان “استثنایی” باشد که از قوانین و قوانین خود فراتر رود. روسای سابق صدا و سیما مانند Gedmin (2007-2011) و محققان موسسه American Enterprise مانند اشمیت باید بهتر بدانند.

در عوض ، آنها این ادعا را مطرح می كنند كه كرملین به نوعی می خواهد آنچه را كه روس ها می خوانند ، تماشا می كنند یا گوش می دهند محدود كنند. این عملاً یک مقاله ایمان در واشنگتن است. در حقیقت ، این یک اسب دیرپا است که از اجسادش بی رحمانه در اندیشکده های اینچنینی مورد سوused استفاده قرار می گیرد. دولت روسیه به معنای واقعی کلمه از خدماتی به نام InoSMI حمایت می کند تا ترجمه روسی مقالات رسانه های خارجی را ترجمه کند ، که معادل آن در وجود ندارد.
همچنین در rt.com
این روسیه ، چین یا ایران نیستند که اعتماد به دموکراسی ایالات متحده را “تضعیف می کنند”. برای این منظور ، ODNI باید نزدیکتر به خانه نگاه کندگدمین و اشمیت استدلال می کنند که ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه شخصاً علیه صدا و سیما سرکوب می کند ، اما سپس می گویند که ترافیک خروجی اخیراً افزایش یافته است “50-75 درصد” این یک معیار سرکوب عجیب است.

به همین ترتیب ، به عنوان شواهدی مبنی بر بی احترامی روسیه نسبت به پوتین و “زندگی روسی به طور کلی” و همچنین عصبانیت نسبت به مسمومیت ادعا شده توسط وبلاگ نویس مخالف Navalny – که در ماه اوت اتفاق افتاد – آنها به نظرسنجی از ماه مه و مقاله واشنگتن پست از آوریل استناد می کنند. خیلی زیاد “گزارش اخبار دقیق و قابل اعتماد در مورد آنچه در داخل اتفاق می افتد” روسیه واقعاً.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *