آیا ایران در حال انتخاب انگشتان “دزدان نوجوان” است؟ مقامات محلی می گویند نه کاملا ، در حالی که MSM عناوین تکان دهنده ای را منتشر می کند – RT World News

مقامات ایرانی گزارش ها در رسانه های غربی را مبنی بر اینکه انگشتان سه نوجوان قطع می شود ، سرزنش کردند. آنها توضیح دادند که محکومان بیش از 20 سال سن داشتند و هنوز مجازات آنها تأیید نشده است.

گفته می شود این سه نفر توسط رسانه ها به نام های هادی رستمی ، مهدی شرفیان و مهدی شاهیوند معرفی شده اند و در دادگاه عالی ایران درخواست های خود را در دادگاه عالی ایران از دست داده اند و به آنها دستور داده شده است که چهار انگشت در دست راستشان قطع شود – مجازات شرعی که به دلیل سرقت و سرقت به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد.

گفته می شود که هر سه به اتهام چهار فقره سرقت در سال گذشته در شمال شهر ارومیه محاکمه شده اند و از آن زمان در بازداشت مانده اند.

با این حال ، دادگستری ایران داستان را در این باره بیان کرده است. مقامات از رسانه های غربی تخلیه کردند و گفتند که گزارش ها مبنی بر اجرای حکم به سادگی انجام شده است “درست نیست.” تضاد با گزارش های رسانه های جریان اصلی که افراد محکوم را فراخوانده است “نوجوانان” یا “پسران،” آنها فاش کردند که متهمان در 20 سالگی بودند.

اخبار مرتبط  انگلیس پس از گفتن نخست وزیر اسپانیا ، از تصمیم قرنطینه دفاع كرد و آن را ناعادلانه و "خطایی" خواند - RT World News

مقامات قضایی همچنین با اشاره به این ادعا ، ادعاهای اعتراف سه گانه زیر شکنجه را رد کرده اند “هر بار در مورد اقدامات دادگستری کشور تکرار می شود.”
همچنین در rt.com
ایران کشتی گیر قهرمان را به جرم کشته شدن مامور امنیتی در میان شورش ضد دولت 2018 علیه دولت اعدام می کندبا این وجود ، این هفته اخبار بسیاری از اخبار استخوانسوز کننده را در رسانه های جریان اصلی غرب منتشر کرد. بسیاری توصیف ریزه کاری های دلهره آور این اقدام قضایی بی رحمانه که پس از آن فقط انگشت شست و کف دست باقی مانده است ، بسیار خسته بودند.

در همین حال ، فقط تعداد معدودی از آنها ذکر کردند که در واقع مشخص نیست که آیا و چه زمانی این حکم اجرا می شود.

چنین مجازاتی در جمهوری اسلامی به ندرت مورد استفاده قرار گرفته است. سال گذشته انگشت خود را در استان مازندران قطعه قطعه شدن فردی به جرم سرقت اعلام کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *