آیا قطب ها معکوس می شوند؟ میدان مغناطیسی زمین 10 برابر بیشتر از حد انتظار بی ثبات است – RT World News

مطالعه محققان انگلستان و ایالات متحده نشان می دهد كه میدان مغناطیسی زمین كه آن را از شعله های خورشیدی مخرب خورشید محافظت می كند ، ممکن است 10 برابر سریعتر از آنچه قبلاً تصور می شد تغییر كند.

این مطالعه تابش نور آهن مایع را که تقریباً 2،000 مایل زیر سطح زمین جریان دارد و چگونگی تأثیر آن بر حرکت میدان ژئومغناطیسی زمین تأثیر می گذارد.

هسته بیرونی فلز مذاب زمین جریانهای الکتریکی ایجاد می کند که میدان مغناطیسی سیاره را شارژ می کند.

میدان مغناطیسی برای زندگی روی کره زمین بسیار مهم است زیرا نه تنها به ما در مواردی مانند سیستم های پیمایش کمک می کند بلکه ما را از اشعه در برابر فضای بیرونی محافظت می کند.
همچنین در rt.com
دانشمندان هشدار دادند که ناهنجاری غیر قابل توضیح باعث ضعف میدان مغناطیسی زمین می شود و در دو حالت تقسیم و تقسیم می شود.این مطالعه ، که در مجله Nature Nature منتشر شده است ، جزئیات چگونگی محققان را فهمیده است که درک ما از میدان مغناطیسی دارای نقص است و نشان می دهد که تغییرات در جهت میدان مغناطیسی می تواند تا 10 برابر سریعتر از سریعترین ثبت شده تاکنون باشد.

این کار شامل ترکیب شبیه سازی های رایانه ای فرآیند تولید میدان با بازسازی تغییرات زمان اخیر در میدان مغناطیسی زمین در طول 100000 سال گذشته است.

این اثر حاکی از تغییر شدید در جهت میدان مغناطیسی در حدود 39،0000 سال پیش است. این تغییر ، با 2.5 درجه در سال ، بسیار سریعتر از تخمین های قبلی بود.

قبل از این تغییر ، گشت و گذار جهانی لاشامپ انجام شد ، وارونگی کوتاهی از میدان مغناطیسی زمین تقریباً 41000 سال پیش.
همچنین در rt.com
دانشمندان قدیمی ترین دهانه سیارک زمین را از 2.229 بیلیون سال پیش کشف می کنند که “ممکن است دوران یخبندان به پایان رسیده باشد”اخبار مرتبط  جنسیت و زبان در آلمان پس از تهیه پیش نویس لایحه ای از وزارت دادگستری که فقط از پایان های زنانه استفاده می کند ، تف کرد - RT World News

در طول تاریخ بارها و بارها قطب مغناطیسی زمین معکوس شده است ، و ما این را می دانیم به دلیل آرایش مغناطیسی برخی سنگهای باستانی که فلزات را با قطبشهای مختلف نشان می دهند.

به طور کلی ، ما در مورد اثرات چنین تلنگر چیز زیادی نمی دانیم ، به جز اینکه پس از اتمام آن ، سوزن روی قطب نما به ما می گوید که شمال جنوب است و جنوب آن به شمال.

این مهم است زیرا چنین تغییرات سریع با تضعیف موضعی میدان مغناطیسی همراه است ، بدین معنی که زمین در این زمانها و مکانها در برابر عناصر رادیواکتیو از فضا آسیب پذیرتر است.

با این حال ، به طور کلی ، در طول قرن گذشته ، میدان مغناطیسی زمین 10٪ در قدرت کاهش یافته است ، ضعف خاصی در اقیانوس اطلس بین آفریقا و آمریکای جنوبی مشاهده شده است.

این منطقه که به عنوان ناهنجاری آتلانتیک جنوبی شناخته شده است ، ثابت شده است که به دلیل مشکلات فنی برای ماهواره های مدار زمین ، نقطه ضعف فنی است ، در حالی که برخی دانشمندان اظهار داشتند که این ضعف ، نشانه ای از بازگشت قریب الوقوع ژئومغناطیسی است.
همچنین در rt.com
فرار از آب MARTIAN “پروتونهای هوایی” ایجاد می کند که می تواند رمز و راز اقیانوس های گمشده سیاره را باز کنددر هر صورت ، درک میدان مغناطیسی زمین در طول زمان زمین شناسی بسیار پیچیده است.

همانطور که دکتر کریس دیویس ، دانشیار لیدز می گوید: ما قبل از 400 سال پیش دانش مغز ما بسیار ناقص است. از آنجا که این تغییرات سریع نمایانگر برخی رفتارهای شدیدتر از هسته مایع است ، آنها می توانند اطلاعات مهمی را در مورد رفتار فضای عمیق زمین به دست آورند. “

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *