آیا گلینکا ضد ستیزی بود؟ MSM “اشتباه می کند” زیرا از تصمیم برلین برای تغییر نام ایستگاه مترو پس از آهنگساز روسی استفاده می کند – RT World News

ایده بیدار تغییر نام یک ایستگاه مترو در برلین پس از آهنگساز روسی میخائیل گلینکا باعث عصبانیت برخی رسانه های آلمانی شده است که وی را ضد یهودی می نامند. کارشناسان به RT گفتند ، اما کسانی که در پشت این اتهامات هستند ، واقعیت ها را نادرست می دانند.

BVG ، که سیستم حمل و نقل عمومی برلین ، از جمله شبکه مترو را اداره می کند ، اخیراً پیشنهاد داده است که ایستگاه خود را به نام Mohrenstrasse (خیابان مور) به Glinkastrasse (خیابان گلینکا) تغییر نام دهد. این اقدام ظاهراً با هدف همگام سازی با محرکه ضد نژادپرستانه و ضد استعمارگر آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی پس از مرگ جورج فلوید به دست پلیس بود.

بیشتر بخوانید





اما قصد دارد به این ایستگاه یک نام خنثی تر نژادپرستانه – یعنی آهنگساز برجسته روسی قرن نوزدهم ، میخائیل گلینکا ، که در حال حاضر خیابان نزدیکی به نام وی دارد – بدهد و با رسانه های آلمانی خوب نماند.

این روزنامه ها برای اعلام این مرد که پیشگام موسیقی کلاسیک روسی ، یک ضد یهود است – عجله ای بسیار جدی در آلمان مدرن ، که هنوز نسبت به گذشته نازی های آن کاملاً حساس است ، اعلام کردند. روزنامه های بیلد ، دی ولت و برلین زیتونگ همه تلاش خود را برای نشان دادن چگونگی نام موسیقی دان انتخاب خوبی نکردند.

در میان این ادعاها یکی از فاجعه شاهزاده خلمسکی ، “نوشته شده است” توسط گلینکا ، به نوعی درمورد توطئه یهودیان علیه دولت روسیه است ، بنابراین دیدگاه های ضد یهودی خود را اثبات می کند. اپیزود دیگری از زندگی آهنگساز است که در آن او به طور اتفاقی از یک آهنگساز دیگر به عنوان آن یاد می کند “یید بی تاب” (اصطلاحی مزاحم که قبلاً از یهودیان استفاده می شده است) ، از نگاه مراقب رسانه های آلمانی فرار نکرد.

Die Welt همچنین یک قدم جلوتر رفت و آهنگساز را آ “ناسیونالیست سرسخت” ، که “ناسیونالیسم دست و پا چلفتی” کاملاً “مناسب” نیازهای تزارهای روس و ایدئولوژیستهای شوروی.

از نظر گلینکا ، قومیت هیچ نقشی نداشت

اما به نظر نمی رسد که این اتهامات در مقابل انتقادات ایستادگی کند. فاجعه پرنسس کالمسکی که در واقع حول جنگ بین نیروهای روسی و نظم لیوون در قرن پانزدهم می چرخد ​​، توسط نوازنده نستور کوکولنیک نویسندگی شد ، در حالی که گلینکا برخی از موسیقی را برای آن نوشت و هیچ ارتباطی با طرح نداشت.

اكاترینا لوبانكووا ، نوازنده روسی ، كه زندگی نامه این آهنگساز را نوشت ، به RT Deutsch گفت كه گلینكا در بین هنرمندان یهودی دوستان زیادی داشت و حتی در مدت اقامت در برلین عاشق یك زن یهودی شد.

اخبار مرتبط  محققان ادعا می کنند که سوزاک و فوق العاده اشکالات ناشی از داروی "POISON ARROW" از بین می روند - RT World News




همچنین در rt.com
با بناهای قدیمی چه کار کنیم؟ RT از موزه آلمان بازدید می کند که مجسمه های برداشته شده برای استراحت (VIDEO)



وی نوشت: “او نوشت كه او بسیار زیبا بود و او را با مدونا مقایسه كرد. برای او ، مقایسه با مادر خدا بالاترین ستایش بود ، “ لوبانكووا گفت ، با افزودن این زن ، ماریا ، “او را مجذوب كامل كرده بود و در واقع مي خواست با او ازدواج كند.”

“برای او ، قومیت هیچ نقشی اساسی ایفا نکرد.”

نوربرت آبلز ، استاد دراماتورژی تئاتر موسیقی در دانشگاه Folkwang دانشگاه هنر و مدرس ادبیات جهان در Mediacampus Frankfurt ، اتهامات مربوط به گلینکا را بخشی از توده ها می داند “پاکسازی” مبارزات انتخاباتی که آلمان و سایر ملل را به چنگ آورد ، و به خوبی می تواند تاریخ فرهنگی بشریت را ترک کند “خالی.”

هابل ، نماینده اصلی ارشد اپرا فرانکفورت ، نیز به دنبال اتهامات رسانه ای بود.

“آنچه آنها نمی گویند این است که گلینکا یک آهنگ عبری نوشت [for this tragedy] که به شدت تحت تأثیر موسیقی عامیانه یهودی است ، “ او به RT گفت




همچنین در rt.com
همانطور که دمز ادعا می کند که ترامپ از بناهای تاریخی برای محافظت از خائنان متفکر دفاع می کند ، لیست مجسمه های تخریب شده بی ارتباط با نژادپرستی رشد می کند



در مورد اظهار نظر ضد ستیزی خود ، هابیل گفت که این موضوع از متن خارج شده است و صرفاً بخشی از یک بحث شخصی با آهنگساز تبار یهودی است که گفته است “روسها کاملاً قادر به نوشتن موسیقی نیستند.”

گلینکا مطمئناً تنها کسی نیست که نام مبارزان مدرن در برابر شر شرهای تاریخی متحمل شده است. برخی از تظاهرکنندگان ضمن اعتراض به نژادپرستی ، عصبانیت خود را نسبت به کسانی که با این ظلم بسیار سخت مبارزه کردند ، ابراز کردند.

در ایالات متحده ، مجسمه های بسیاری از نابودگرایان برجسته ، از جمله فردریک داگلاس ، نویسنده و سخنران سیاه قرن نوزدهم ، قربانی خشم معترضین شده اند. برخی حتی خواستار حذف بنای یادبود رئیس جمهور آبراهام لینکلن شدند ، با وجود اینکه لینکلن واقعاً شمال را رهبری می کند و برده های جنوبی برده دار را در جنگ داخلی شکست می دهد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *