ائتلاف به رهبری ایالات متحده “معیارهای” آخرین “باقی مانده” خود در مورد حملات طالبان در افغانستان را محدود می کند – دیده بان – RT World News

یک محافظ دولت آمریكا هشدار داده است كه ائتلاف ناتو به رهبری ایالات متحده در افغانستان در حال حاضر از داده های عمومی كه به عنوان وسیله ای برای ارزیابی اوضاع امنیتی در زمین استفاده می شود ، خودداری می كند.

تغییر در نحوه گزارش نیروهای ناتو در مورد تحولات در زمین ، در گزارش جدید سه ماهه ای توسط جان بازپرس ویژه بازرس ویژه ایالات متحده برای بازسازی افغانستان (SIGAR) فاش شد.

مأموریت پشتیبانی قاطع ناتو (RS) دارد “محدودیت از انتشار اطلاعات عمومی در مورد تعداد حملات دشمن (EIA)” در این گزارش ، برای اولین بار از زمان بازرس کل برای استفاده از آن در سال 2018 برای ردیابی سطح خشونت در افغانستان ، برای اولین بار استفاده شده است.

این داده های EIA یکی از آخرین معیارهای باقیمانده SIGAR بود که از آنجایی که RS از سیستم قبلی خود برای ارزیابی کنترل ولسوالی در سال 2018 استفاده نکرد ، قادر به استفاده عمومی از گزارش وضعیت امنیتی در افغانستان بود.

مقامات نظامی تصمیم خود را برای SIGAR توضیح دادند و گفتند که داده های مربوط به حملات دشمن اکنون است “بخش مهمی از بحث های بین سازمانی مشروطه در مورد ادامه مذاکرات سیاسی بین ایالات متحده و طالبان ،” طبق گزارش وزارت دفاع آمریكا اعلام كرد كه داده های مربوطه ممكن است در آینده دوباره منتشر شوند.
همچنین در rt.com
ستیزه جویان 5 کشته و 4 کارگر را در خارج از پایگاه هوایی ایالات متحده در افغانستان زخمی کردندایالات متحده در پایان ماه فوریه یک نقشه راه صلح با طالبان امضا کرد. این توافق نامه راهی برای عقب نشینی تدریجی سربازان آمریکایی ، برای مذاکرات بین افغان و تعویض زندانیان است. با این حال ، مذاکرات بیشتر متوقف شده است ، ماه گذشته طالبان مذاکرات چهره به چهره با دولت تحت حمایت ایالات متحده در کابل برگزار کردند. “بی ثمر”

سوپکو خاطرنشان کرد که خشونت های موجود در زمین برای نخستین هفته پس از امضای توافق صلح کاهش یافته است ، اما طالبان بلافاصله پس از آن حملات خود را به نیروهای امنیتی افغانستان افزایش دادند.

اخبار مرتبط  اوربان می گوید ، همه مهاجران غیرقانونی در خطر ابتلا به سلامت مجارستان در میان همه گیری Covid-19 - RT World News

این نخستین باری نبود که SIGAR ائتلاف را به پنهان کردن اطلاعات مهم در مورد افغانستان متهم کرد. سال گذشته ، سوپکو از مقامات پشتیبانی قاطع انتقاد کرد که متوقف شده اند که گزارش می دهند که واقعاً قلمرو افغانستان توسط دولت کابل کنترل می شود. ائتلاف در آن زمان توضیح داد که این متریک وجود دارد “با ارزش تصمیم گیری محدود.” این تغییر درست در حالی صورت گرفت که نیروهای کابل زمین را برای طالبان از دست دادند و کنترل آنها از 72 درصد قلمرو در اواخر سال 2015 به 53.8 درصد در اکتبر 2018 کاهش یافت.
همچنین در rt.com
“حتی اطلاعات کمتری برای مالیات دهندگان”: ایالات متحده معیار اصلی کنترل دولت تحت حمایت غرب از افغانستان را رها می کندائتلاف به رهبری ایالات متحده از سال 2001 تاکنون با طالبان و دیگر گروه های جهادی در افغانستان می جنگد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *