اتحادیه اروپا از طرح اضطراری برای دور زدن حق ثبت اختراع برای دسترسی سریعتر به داروهای اصلی رونمایی کرد – RT World News

اتحادیه اروپا اسنادی را منتشر کرده است که اقدامات خارق العاده ای را می توان اتخاذ کرد تا با دور زدن حقوق ثبت اختراع در موارد اضطراری ، دسترسی سریع تری به داروها داشته و تولید را مستقیماً به اروپا وارد کند.

این پیشنهاد برای رفع مشکل مزمن کمبود دارو در اتحادیه ارائه شده است ، که با شیوع مداوم کرونا – و اختلالات تجاری که ایجاد کرده است ، تشدید شده است.

استراتژی چهار ستون که توسط کمیسیون اروپا شرح داده شده است ، هدف اصلی ساده سازی فرآیند برای اطمینان از تولید داروهای عمومی با سرعت بیشتر ، افزایش مکانیسم های آمادگی و واکنش به بحران و همچنین تأمین امنیت تامین است – بدون نیاز به تأیید رضایت دارندگان حق ثبت اختراع.

مارگاریتس شیناس ، معاون رئیس جمهور در حوزه سیاست “ارتقا the شیوه زندگی اروپا” کمیسیون ، به خبرنگاران گفت که این پیشنهاد “از صنعت داروسازی اتحادیه اروپا برای حفظ رقابت و نوآوری پشتیبانی می کند ، در حالی که نیازهای بیماران و سیستم های بهداشتی ما را برطرف می کند.”
همچنین در rt.com
مسابقه برای درمان Covid-19: بوم بوست بررسی می کند که چرا اتحادیه اروپا با واکسن ارزان و موثر روسیه مشکلی داردکمیسیون اروپا توضیح داد که گرچه استراتژی تازه منتشر شده از همه گیری کنونی Covid-19 عبرت می گیرد ، اما هدف آن فراتر از یک ابزار پاسخگویی به بحران است و در عوض باید به بخش دارویی اتحادیه کمک کند تا هم بهتر آماده شود و هم مقاومت بیشتری داشته باشد.

این سیستم که تحت عنوان مجوزهای اجباری شناخته می شود ، در حال حاضر تحت قوانین سازمان تجارت جهانی در شرایط فوق العاده ای مانند همه گیر کنونی مجاز است.

در حالی که اتحادیه اروپا توانایی استفاده از معافیت از تجارت جهانی را دارد ، که “به شخص دیگری اجازه می دهد تا محصول یا فرآیند ثبت اختراع را بدون رضایت صاحب اختراع تولید کند”، تاکنون در مقابل درخواست نمایندگان برای انجام این کار مقاومت کرده است ، در عوض با معاملات میلیارد دلاری با شرکت های دارویی موافقت کرده است.

قبل از اقدام بیشتر اتحادیه اروپا ، این استراتژی در جلسه شورای اشتغال ، سیاست های اجتماعی ، بهداشت و امور مصرف کننده که قرار است در تاریخ 2 دسامبر برگزار شود ، مورد بحث قرار خواهد گرفت و به کشورهای عضو اجازه می دهد تا در مورد پیشنهادات ارزیابی کنند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  "من برای آن انتخاب نشده ام!" شهردار فرانسه پس از حمله توسط خشمگین محلی هنگام خاموش کردن ، مجبور به فرار از خانه خود ناخدا شد - RT World News

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *