اتحادیه اروپا از Guaido ونزوئلا عقب نشینی می کند ، و به رئیس جمهور منتخب ایالات متحده می پیوندد تا رهبر مخالفت را انجام دهد – RT World News

اتحادیه اروپا به این نکته اشاره کرده است که رهبر مخالف سابق ونزوئلا خوان گوئیدو را با عنوان تصویب شده خود صدا نمی کند ، و این گمانه زنی را در مورد احتمال لغو تحریم های ایالات متحده بدون نیاز به خروج رئیس جمهور نیکولاس مادورو تقویت می کند.

اروپا به “نامزدی“با همه ونزوئلا”بازیگران سیاسی و اجتماعی، “ژوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی گفت. بورل به جای مراجعه به گوئیدو توسط عنوان خود را به عنوان رئیس جمهور موقت ، فقط او را با دیگر نمایندگان مجلس شورای ملی در حال خروج که در سال 2015 انتخاب شده بود ، گردهم آورد.
همچنین در rt.com
مخالفت های مورد حمایت ایالات متحده در ونزوئلا در حال سقوط آزاد است ، و تنها خود آنها را مقصر می دانندممکن است وضعیت رسمی گوایدو از بین رفته باشد – تقاضای وی مبنی بر دوری پیروان وفادار از نظرسنجی دقیقاً به چشم انداز انتخاب مجدد وی کمک نکرد – اما این مانع از کلمبیا و سایر ملت های آمریکای لاتین نشده است که قول می دهند دولت دیگر مشروعیت را به رسمیت بشناسند. انتخابات دسامبر همچنین شاهد تشکیل یک شاخه قانونگذاری جدید بود ، که بیشتر وظایف شورای ملی را منسوخ می کند – یا حداقل یک دوره برخورد بالقوه بین 277 انتصاب جدید شورای ملی و پیشینیان آنها را تنظیم می کند ، که به طور رسمی فعالیت خود را در روز سه شنبه متوقف کردند.

گوایدو ماه گذشته از تعداد طرفداران خود خواست که “ادامه دهید“برای سرنگونی مادورو ، در صورت لزوم با زور ، زیرا رئیس جمهور به انتخاب خود ترک نمی کند. با این حال ، دو تلاش اخیر رهبر مخالف پیشین برای دامن زدن به کودتا و آوردن ارتش به سمت خود به طرز خجالت آوری ناکام مانده بود – و هیچ چیز از تلاش آدم ربایی ربوده شده علیه مادورو به رهبری مزدوران آمریکایی نگفت.

اخبار مرتبط  یک مرد مغول در میان نگرانی های روز افزون در مورد شیوع احتمالی - بر اثر بیماری پلاک درگذشت - RT World News

در حالی که ایالات متحده با شور و حرارت مسئولیت آن حمله را انکار می کرد ، دنباله کاغذ به واشنگتن ، به ویژه یک شرکت مزدور به نام Silvercorp بازمی گشت. به دنبال حمله ، همه کانالهای ارتباطی را با کاراکاس خاموش کرد ، در حالی که بسیاری از آنها به عنوان گناه پذیرفتند ، و دولت ترامپ از آن زمان 15 میلیون دلار پاداش را به سر مادورو گذاشته و رئیس جمهور را به تروریسم نارو متهم کرده است.
همچنین در rt.com
مادورو می گوید 2 آمریکایی “در تیم امنیتی ترامپ” از جمله “مزدوران” پشت تلاش ناموفق حمله بودنداتحادیه اروپا تنها نهادی نیست که به گویدو شانه خنک می کند. گزارش شده است كه جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریكا از پذیرش تماس های این شخصیت مخالف خودداری ورزیده است و اشاره دارد كه در صورت تحقق مادورو ، برخی از تحریم های خفه كننده كاراكاس را حذف خواهد كرد “انتخابات آزاد و عادلانه” – عبارتی بارگذاری شده که مشخص شده است که عکس العمل خود را در جامعه تغییر رژیم تعریف می کند.

ظاهراً حتی چهره های مخالف هم به اندازه کافی از شخصیت های مورد حمایت ایالات متحده برخوردار بوده اند ، به طوری که هنریکه کاپریلس ، نامزد پیشین ریاست جمهوری ، از سایر کشورها – اما به طور خاص ایالات متحده – خواسته است ایده جایگزینی مادورو با گوایدو را کنار بگذارند. کاپریلس با اشاره به اینکه 107 سازمان سیاسی در رأی گیری پارلمان شرکت کردند ، به ادعای گوایدو در مورد انتخابات ناعادلانه پاسخ داد و فقط 20 نفر از آنها با اصرار گوئیدو از رأی خارج شدند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *