اتحادیه اروپا اولین شرکت های اطلاعاتی روسی ، چینی و کره شمالی را در نخستین دوره مجازات های مربوط به جرایم سایبری قرار داده است – RT World News

اتحادیه اروپا در اولین اقدام از سوی بروکسل ، شش نفر و سه نهاد از جمله یک واحد اطلاعاتی ارتش روسیه را به دلیل دست داشتن در فعالیت های مختلف هک کردن مجازات کرده است.

مقامات اتحادیه اروپا واحد «فن آوری های ویژه» (GTsST) اطلاعات نظامی روسیه (همچنین با عنوان GRU را نیز شناخته اند) با تحریم ها به مجازات رساندند و آن را به علت پشت در چندین حملات سایبری با مشخصات بالا – از جمله ویروس بدنام NotPetya که به ارزش 10 میلیارد دلار وارد کرده بود ، متهم کردند. خسارت به اقتصاد جهانی در سال 2017

منشاء آن ویروس هنوز مشخص نیست. با این حال ، آنچه که به طور مشخص شناخته می شود این است که شرکتهای روسی را دقیقاً مانند شرکتهای خارجی هدف قرار داد. این واقعیت ، با این حال ، هیچ وقت هیچ مقام مسئول غربی را که مأموریت حمله NotPetya به مسکو را مقصر دانست ، نگران نکرد.

سایر جرایمی که گفته می شود توسط اطلاعات روسیه مرتکب شده اند شامل چندین حمله به شبکه برق اوکراین در سال 2015 و 2016 است. در حالی که کارشناسان مختلف امنیت سایبری تأیید کردند که شبکه برق اوکراین واقعاً در حملات سایبری هدف قرار گرفته است ، در مورد منشاء آنها اطلاعات کمی در دست است. با این حال ، برخی از کارشناسان آمریکایی بدون ارائه هیچ مدرک محکمی آنها را مقصر مقصر معمول – روسیه دانستند.
همچنین در rt.com
NSA از ارائه دهندگان ایمیل خواست تا هشدارهای نرم افزاری را که “هکرهای نظامی روسی” قبلاً “دسترسی رویایی” به آنها به دست آورده اند ، به روز کننداتحادیه اروپا همچنین GTsST را به گروه هکری مرموز Sandworm مرتبط کرد. هنوز هیچ مدرک قطعی در مورد وجود این گروه در اختیار مردم قرار نگرفته است – هرچند که به دلیل حملات مختلف رسانه های غربی از جمله همان ویروس NotPetya که اکنون توسط اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم بر واحد GRU استفاده می شود ، مورد سرزنش قرار گرفت. Sandworm همچنین به جاسوسی در ناتو متهم شده است – و یکی از روزنامه نگاران در وب سایت فناوری Wired ، حتی یک کتاب در مورد فعالیت های مورد نظر خود نوشت.

ارتباط این گروه و GRU توسط آژانس جاسوسی ایالات متحده NSA در بیانیه مطبوعاتی ماه مه انجام شد. آژانس امنیت ملی آمریکا که خود به دلیل فعالیتهای نظارتی مخفی در سراسر جهان بدنام است ، هشدار داد که هکرهای Sandworm ظاهراً به سرورهای پستی دسترسی پیدا کرده و کنترل آنها را به دست گرفته اند. هیچ مدرکی برای اثبات ادعاهای خود ارائه نکرد.

اتحادیه اروپا همچنین چهار نفر را به عنوان عملیاتی GTsST معرفی کرد که مقامات هلندی متهم به تلاش برای هک شدن به شبکه وای فای OPCW شدند ، اما توسط اطلاعات محلی از انجام این کار منع شدند.

اخبار مرتبط  ترکیه 121 نفر را به دلیل تلاش برای کودتا در 2016 محکوم کرد - RT World News

دو تبعه چینی متهم به مشارکت در “عملیات ابر هوپر” – مجموعه ای از حملات سایبری با هدف سرقت داده های حساس تجاری از شرکت های چند ملیتی در سراسر جهان – نیز آن را در لیست تحریم ها قرار دادند.
همچنین در rt.com
“ایالات متحده باید جلوی تهمتها و لعابها را بگیرد”: چین ادعاها را مبنی بر سرقت اطلاعات واکسن Covid-19 رد کردنامهای دیگر این لیست شامل شرکت چینی Haitai Technology Development و یک شرکت کره شمالی ، Chosun Expo است.

توسعه فناوری هائیتی متهم به ارائه است “پشتیبانی مالی ، فنی یا مادی” عملیات Cloud Hopper برای به کارگیری دو فرد چینی که در لیست تحریم ها قرار دارند. Chosun Expo نیز به نوبه خود به همین ترتیب متهم به تسهیل حمله باج افزار WannaCry بود که در سال 2017 200،000 رایانه را در 150 کشور جهان فلج کرد.

این حمله به گروه بدنام لازاروس – سازمانی از هکرها گزارش شده است که حداقل از سال 2009 فعال هستند. اگرچه اطلاعات کمی در مورد آن وجود دارد ، اما برخی از کارشناسان قبلاً آن را با کره شمالی پیوند می دادند. پیونگ یانگ بارها و بارها ارتباط با آن را انکار کرد.

بروکسل هیچ مدرک خاصی ارائه نکرده است که می تواند گناه هر یک از طرفین ذکر شده را اثبات کند.

به گفته رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، Josep Borrell ، لیست محدودیت ها شامل ممنوعیت سفر و یخ دارایی است. با این وجود ، معلوم نیست که آیا در حقیقت حسابهایی وجود دارند که بتوانند در وهله اول مسدود شوند – یا اینکه آیا هیچ یک از افراد هدفمند قصد سفر به اتحادیه اروپا را ندارند یا خیر.
همچنین در rt.com
اتهامات انگلیس مبنی بر هک کردن و مداخله “بی معنی” اما روسیه آماده است تا صفحه را تغییر دهد و با انگلیس کار کند – سفیربا این حال ، اعمال تحریم ها – اولین ارتباط اتحادیه اروپا با جرایم سایبری – به نظر می رسد یک کارآزمایی مناسب برای روابط عمومی با هزینه های چند ساله بوگی سالمندان روسیه ، چین و کره شمالی است. در واقع ، این اقدام باعث تحسین سریع لندن شد.

وزارت امور خارجه انگلیس از تحریم های تحریم استقبال کرد و ابراز خرسندی کرد که واقعاً اولین کسی بود که این موارد را شناسایی کرد “بازیگران مخرب” وقتی اتحادیه اروپا هنوز اقدام خود را انجام نداده بود. این افزود که انگلیس ، که اکنون اتحادیه را ترک کرده است ، بود “در خط مقدم تلاش ها برای ایجاد رژیم تحریم های سایبری اتحادیه اروپا”

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *