اتحادیه اروپا با توجه به تنش ها در شرق دریای مدیترانه – وزیر امور خارجه اتریش – اخبار جهانی RT باید روابط را با ترکیه دوباره ارزیابی کند

الكساندر شالنبرگ ، وزیر امور خارجه اتریش اظهار داشت كه اتحادیه اروپا باید رویكرد خود را نسبت به ترکیه تجدید نظر كند ، زیرا سیاست بحث برانگیز دریایی نفت و گاز خطر منفجر شدن آن درگیری بزرگتر است.

شالنبرگ گفت که وین است “بسیار نگران وضعیت خطرناک و هشدار دهنده هستیم که معتقدیم می تواند شدت یابد.”

اقدامات انجام شده توسط برخی از کشورها در شرق مدیترانه … باید باعث شود اتحادیه اروپا دوباره ارزیابی روابط خود با ترکیه را انجام دهد.

در اوایل این هفته آنکارا با رقیب تاریخی خود یونان در حالت آماده باش دریایی محبوس شد. ترکیه کشتی اکتشافی ‘Oruc Reis’ را به همراه یک اسکورت مسلح برای کشف گاز طبیعی در جزیره یونانی Kastellorizo ​​، واقع در نزدیکی ساحل جنوبی ترکیه ارسال کرد. پس از اعزام یونان کشتی های جنگی برای نظارت بر اوضاع ، رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان هشدار داد که آتن خواهد کرد “هزینه سنگینی بپردازید ،” اگر “Oruc Reis” مورد حمله قرار گیرد.

اکتشاف و حفاری ترکیه برای گاز و نفت در سواحل یونان و قبرس اغلب منجر به اعتراض اتحادیه اروپا می شود. روز پنجشنبه ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، ترکیه را به ایجاد تنش از طریق آن متهم کرد “تصمیمات یک جانبه در مورد اکتشاف نفت ،” و قول داده برای تقویت حضور نظامی فرانسه در شرق مدیترانه در حمایت از یونان.
همچنین در rt.com
اردوغان تهدید می کند که روابط دیپلماتیک با امارات را قطع کرده و سفارت خود را به دلیل توافق برای عادی سازی روابط با اسرائیل تعطیل می کندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  یکی از شدیدترین سیارات کشف شده توسط ستاره شناسان مجهز به کاوشگر دوربرد - اخبار جهانی RT

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *