اتحادیه اروپا با نگرانی از صربستان ، کوزووانی قول می دهد سفارتخانه هایی در قدس باز کند – اخبار جهانی RT

تعهد بلگراد و پریشتینا به ایالات متحده مبنی بر انتقال مأموریت های دیپلماتیک خود در اسرائیل به اورشلیم ، نگرانی در بروکسل را برانگیخته است ، که هشدار می دهد این اقدام می تواند چشم اندازهای اروپایی این زوج را در معرض خطر قرار دهد.

“هر اقدام دیپلماتیک که موضع مشترک اتحادیه اروپا در مورد بیت المقدس را زیر سوال ببرد ، نگران کننده و پشیمان است” سخنگوی امور خارجه اتحادیه اروپا ، پیتر استانو ، در جلسه توجیهی مطبوعاتی مرتب ضمن اظهار نظر در مورد توافق صربستان و کوزوو پس از گفتگوها در واشنگتن ، با صلح آمیز ایالات متحده گفت.

در حالی که بیشتر با تنظیم روابط اقتصادی بین صربستان و منطقه جداشده آن از کوزوو سروکار دارد ، معاملات هر یک از طرفین با آمریکا نیز متعهد به گشودن سفارتخانه ها در قدس است. انتظار می رود کوزوو با اکثریت مسلمان این کار را در ازای شناسایی اسرائیل انجام دهد.
همچنین در rt.com
اسرائیل روابط دیپلماتیک خود را با کوزوو با اکثریت مسلمان آغاز می کند ، در حالی که صربستان قول انتقال سفارت به بیت المقدس را می دهداین توسعه قطعاً برخی پرها را در اتحادیه اروپا آشفته کرده است ، که همچنان به یک راه حل دو کشور متعهد مانده و ادعاهای اسرائیل در مورد کل شهر اورشلیم را به رسمیت نمی شناسد. در حالی که از اظهار نظر در مورد صربستانی و کوزووئی امتناع می ورزید “تعهدات فردی” به ایالات متحده ، استانو اشاره كرد كه هر عملی كه مغایر با موضع اتحادیه اروپا در مورد وضعیت قدس باشد ، بعید است كه هدف بلگراد و پریشتینا از ادغام اروپا باشد.

اخبار مرتبط  بعد از اینکه خدمه اروپا اروپا را به تماسهای اضطراری "نادیده گرفتن" متهم کردند دهها نفر را از قایق نجات مهاجر مجهز به بودجه Banksy تخلیه کرد

“از آنجا که کوزوو و صربستان عضویت در اتحادیه اروپا یا حتی ادغام را به عنوان اولویت استراتژیک خود شناسایی کردند ، اتحادیه اروپا انتظار دارد هر دو مطابق با تعهدات خود عمل کنند ، به طوری که چشم انداز اروپا تضعیف نشود ،” این مقام گفت. هیچ صربستان و نه کوزوو در مورد اظهارات اظهار نظر نکرده اند.

استانو همچنین متذکر شد که بلگراد باید مراقب کارهای خود باشد ، زیرا صربستان در حال انجام است “مذاکره برای پیوستن به اتحادیه اروپا” و بنابراین باید “سیاست های خود را به تدریج تراز کنید” به کسانی که توسط بلوک پذیرفته شده اند.

اعلامیه سفارتخانه ها توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، پس از گفتگوها در واشنگتن اعلام شد و ظاهراً هیئت صربستان – از جمله رئیس جمهور الكساندر ووچیچ – را تا حدی دور نگه داشت و این باعث گمانه زنی هایی شد مبنی بر اینكه وی ممكن است كاملاً از آنچه نام خود را اعلام كرده آگاهی نداشته است. برای.

این پیشرفت توسط اسرائیل مورد ستایش قرار گرفت ، که هفته گذشته به سرعت به رسمیت شناختن کوزوو پاسخ داد. به نوبه خود انتظار می رود که پریشتینا اسرائیل را به رسمیت بشناسد و به عنوان یکی از انگشت شمار کشورهای اکثریت مسلمان برای انجام این کار شناخته شود.
همچنین در rt.com
من تعهد کردم چه؟ به نظر می رسد پس از اعلام ترامپ که بلگراد سفارت خود را به بیت المقدس منتقل می کند ، ووچیچ ، رئیس جمهور صربستان متعجب شد (ویدئو)فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *