اتحادیه اروپا “برای اتخاذ رویکرد مشترک” در مورد برنامه های ردیابی Covid-19 به عنوان پروژه هایی در آلمان و فرانسه با نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و چالش های قانونی روبرو هستند – RT World News

طبق گزارش ها ، اتحادیه اروپا آمادگی خود را برای اتخاذ یک استراتژی مشترک برای برنامه های ردیابی Covid-19 در میان فراخوان ها برای ایجاد یک مدل نرم افزاری پان اروپایی ، اتخاذ کرده است. چنین پروژه هایی با نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و موانع قانونی در آلمان و فرانسه روبرو شده اند.

بروکسل قرار است یک “رویکرد مشترک برای استفاده از فناوری ها و داده های دیجیتال” طبق سندی که به نقل از رویترز در پاسخ به بیماری همه گیر کروناویروس است.

چندین کشور اتحادیه اروپا قبلاً برنامه های تلفن همراه خود را برای ردیابی شیوع این بیماری طراحی کرده اند. یک استراتژی مشترک به کمیسیون اروپا اجازه می دهد چنین برنامه هایی را تحت نظر داشته باشد و بررسی کند که آیا آنها مطابق با قوانین امنیتی ، حفظ حریم خصوصی و محافظت از داده ها هستند. کمیسیون قول داده است كه تمام داده های شخصی جمع آوری شده توسط برنامه ها پس از كنترل این بیماری ، پاک می شوند.

این خبر پس از آن منتشر می شود که Wojciech Wiewiorowski سرپرست حفاظت از داده های اروپا خواستار ایجاد یک “مدل پان اروپایی‘ برنامه تلفن همراه Covid-19. “”
همچنین در rt.com
هنگامی که برلین در سراسر کشور برنامه ردیابی Covid-19 را دنبال می کند و به سیستم گسترده ای در اتحادیه اروپا فراخوانده می شود ، آلمانی ها با فکر حفظ حریم احتیاط دارندبا این حال ، ایده استقرار برنامه ها ، مشابه برنامه های مورد استفاده در چین و کره جنوبی ، برای کمک به کاربران در مدیریت قرنطینه و جلوگیری از مناطق شیوع ، باعث نگرانی در میان فعالان حریم شخصی اروپا شده است.

اخبار مرتبط  مقامات دهلی نمایش اطلاعیه ها در خانه بیماران ویروسی کرونا را برای از بین بردن "ننگ اجتماعی" متوقف می کنند - RT World News

اخبار دولت آلمان در حال کار بر روی یک برنامه ردیابی سراسر کشور Covid-19 با شک و تردید آنلاین مواجه شد زیرا کاربران با ابراز نگرانی از رسانه های اجتماعی مبنی بر اینکه این اقدام ممکن است به نظارت گسترده منجر شود.

در همین راستا ، گروه چتر حقوق دیجیتال اروپا ، که سازمان های حقوق بشر را در چندین کشور اتحادیه اروپا متحد می کند ، ماه گذشته تأکید کرد که کلیه مراحل استفاده از داده های شخصی و جغرافیایی برای مقابله با Covid-19 باید کاملاً موقت باشد ، “از صیانت مناسب برخوردار است و نمی تواند بیش از حد حق اساسی برای زندگی خصوصی را تضعیف کند.”

مسیر یک برنامه ردیابی پرکاربرد ، یکی دیگر از چالش های فرانسه را نشان داده است ، جایی که دولت در حال بررسی امکان ایجاد یک برنامه هوشمند “StopCovid” برای شناسایی زنجیره های عفونت است. قوانین فرانسه ردیابی تلفن های هوشمند را ممنوع اعلام کرده است. نخست وزیر ادوارد فیلیپ هفته گذشته توضیح داد که دولت با استفاده از منطقه جغرافیایی است “از نظر قانونی امکان پذیر نیست.”
همچنین در rt.com
کووید 19 اقتصاد فرانسه را به رکود عمیق کشاند و امثال آن از سال 1945 تاکنون ندیده استدر همین حال ، وزیر امور خارجه برای اقتصاد دیجیتال سدریک O ، که رئیس پروژه “StopCovid” است ، روز چهارشنبه به روزنامه Le Monde گفت که در صورت دسترسی به برنامه ، شهروندان آزاد خواهند بود که آیا بارگیری و نصب آن را انتخاب کنند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *