اتحادیه اروپا به افغانستان هشدار می دهد که هرگونه اقدام برای ایجاد “امارت اسلامی” بر حمایت مالی تأثیر می گذارد – RT World News

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار آتش بس فوری در افغانستان در روز سه شنبه شد و هشدار داد که این کشور ممکن است حمایت سیاسی و مالی بروکسل را از دست بدهد.

جوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی ، در یک کنفرانس جمع آوری کمک مالی افغانستان در ژنو گفت “آتش بس نباید نتیجه آن باشد [peace] روند ، باید از امروز روند را همراهی کند. “

هرگونه تلاش برای بازگرداندن امارت اسلامی بر تعامل سیاسی و مالی ما تأثیر خواهد گذاشت.

افغانستان در حال پیش بینی تغییرات است که ایالات متحده شروع به بیرون کشیدن نیروهای خود از کشوری که در سال 2001 به آن حمله کرده است ، کرده است. این اقدام به دنبال امضای توافق نامه صلح با شورشیان طالبان در فوریه انجام شد.
طالبان که از سال 1996 تا 2001 در افغانستان حکومت می کردند ، اخیراً خواستار ایجاد یک حکومت اسلامی یا “امارت اسلامی” در این کشور شده اند.

در مجمع ژنو ، اتحادیه اروپا همچنین اعلام کرد که طی چهار سال 1.2 میلیارد یورو (1.43 میلیارد دلار) در اختیار افغانستان قرار خواهد گرفت. بروکسل از سال 2002 تا 2020 حدود 5/1 میلیارد یورو کمک انکشافی به افغانستان متعهد شده است و این کشور را به بزرگترین ذینفع کمک های توسعه اتحادیه اروپا در جهان تبدیل می کند.

اخبار مرتبط  رسانه های حقایق مادر Assange ، به عنوان داستان خانواده قبلاً پنهان پسرش منتشر شده است - RT World News
همچنین در rt.com
میلیاردها وجوه و تجهیزات ایالات متحده برای فساد “خارج از کنترل” در افغانستان از دست رفتدبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش نیز روز سه شنبه در همان کنفرانس فراخوان داد “آتش بس فوری و بدون قید و شرط” در افغانستان ، و یک فرآیند فراگیر که در آن “زنان ، جوانان و قربانیان درگیری به طور معنی داری نمایندگی می شوند.”

در این کنفرانس مجازی که در ژنو برگزار می شود وزرا از حدود 70 کشور و نمایندگان سازمان های بشردوستانه حضور دارند. انتظار می رود که آنها میلیاردها دلار برای افغانستان تعهد کنند ، اما اهدا کنندگان خارجی ممکن است شرایط سختگیرانه ای را در رابطه با فساد برای توزیع عادلانه وجوه ارائه دهند.

گفتگوها بین دولت در کابل و شورشیان طالبان نیز متوقف شده است و این گروه مبارز به کنفرانس ژنو دعوت نشده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *