اتحادیه اروپا می گوید که پس از تأخیر بیشتر واکسن Covid-19 ، از Pfizer توضیح می دهد – RT World News

اتحادیه اروپا اعلام کرد که پس از اعلام این خبر که این شرکت غول دارویی برای دومین هفته تولید خود را به روزرسانی می کند ، به دلیل ارتقا manufacturing کارخانه تولیدی خود ، این شرکت غول دارویی در حال کاهش تحویل است و به این ترتیب تماس بیشتری لازم است.

“ما از شرکت توضیح خواهیم گرفت ،” سخنگوی اتحادیه اروپا روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی هنگامی که در مورد کاهش سرعت تولید واکسن در هفته آینده توسط فایزر س askedال شد ، گفت.

این غول دارویی پس از آنکه جمعه گذشته اعلام کرد قادر به تأمین دوزهای مورد انتظار برای هفته آینده نیست ، این هفته مورد انتقاد قرار گرفته است.

دولت آلمان از اعلامیه دیررس Pfizer ابراز ناامیدی کرده است ، اما کشورهای دیگر از جمله ایتالیا و لهستان گفته اند که اقدامات قانونی را علیه ارائه دهنده واکسن انجام خواهند داد.
همچنین در rt.com
لهستان پس از تأخیر واکسن Covid-19 ، Pfizer را تهدید به اقدام قانونی می کند زیرا دولت ایتالیا از اقدام علیه غول داروسازی حمایت می کندروز دوشنبه ، لهستان 176000 دوز واکسن Pfizer Covid-19 دریافت کرد – تقریباً نیمی از آنچه انتظار می رفت ، به طور بالقوه برنامه تلقیح این کشور را به خطر می اندازد.

اخبار مرتبط  با نزدیک شدن به انتخابات ، نخست وزیر نیوزیلند مجدداً پیروزی خود را در برابر کووید جشن می گیرد - اخبار جهانی RT

پیش از این اعلام شده بود که شرکت Pfizer با آغاز ارتقا capacity ظرفیت تولید خود در بلژیک ، میزان عرضه خود را کاهش خواهد داد. این دارو ساز گفت که با زایمان های اضافی در فوریه و ماه های بعدی کسری کسری را جبران می کند.

از زمان آغاز برنامه تلقیح در سراسر اروپا در 27 دسامبر ، ملل در سراسر اتحادیه اروپا از دسترسی محدود به واکسن شکایت کرده اند.

مجارستان هشدارهای اتحادیه اروپا در مورد خرید واکسن خارج از برنامه خرید اتحادیه را رد کرده است. بوداپست به ترتیب با Sputnik V و Sinopharm با مسکو و پکن قرارداد بسته است.
همچنین در rt.com
سرپیچی از بروکسل ، مجارستان ، عضو اتحادیه اروپا ، معامله ای را برای خرید دوز دو میلیون واکسن پیشگام Sputnik V Covid-19 روسیه امضا کرداگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *