اتحادیه اروپا نتایج انتخابات بلاروس را نمی پذیرد و تحریم ها را قبول می کند – رئیس سیاست خارجی بورل – RT World News

یوزپ بورل ، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، اتحادیه اروپا از به رسمیت شناختن نتایج انتخابات در بلاروس امتناع می ورزد و در حال آماده سازی مجازات های مربوط به رای “تقلب” و واکنش سنگین پلیس به اعتراضات است.

اتحادیه اروپا “نتایج انتخابات را نمی پذیرد” در مینسک ، بورل در جمعه شب توییت کرد و افزود که کار در این زمینه آغاز شده است “مجازات افراد مسئول خشونت [and] تحریف” رأی

اظهارات بورل پس از فراخوان کنفرانس 27 وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا ، که با اجماع انتخاب بلاروس به پایان رسید ، آمده است “تقلب شد ،” طبق گفته وزیر امور خارجه اسلواکی ، ایوان کرکوک.

“ما نمی توانیم واقعیت های تقلب در انتخابات و استفاده از زور را نادیده بگیریم.” وزیر امور خارجه لهستان ، ژاکک چاپوتوویچ پس از این جلسه گفت ، افزود: واحد سیاست خارجی اتحادیه اروپا وظیفه دارد لیستی از مقامات را برای مجازات جمع کند.

اعتراضات گسترده اندکی پس از انتخابات ریاست جمهوری یکشنبه گذشته آغاز شد ، که رئیس جمهور فعلی الکساندر لوکاشنکو براساس نتایج رسمی ، در لغزش برنده شد. هزاران نفر دستگیر و دو نفر در پنج روز ناآرامی جان باختند ، با فیلم های ویروسی که نشان می دهد اجرای قانون ، تظاهرات کنندگان را به طرز وحشیانه ای پراکنده می کنند که تظاهرکنندگان خواستار تغییر رژیم هستند.
همچنین در rt.com
با تشدید اعتراضات ، هزاران کارگر از کارخانه تراکتور مینسک به پارلمان بلاروس راهپیمایی می کنند (VIDEOS)اخبار مرتبط  روزنامه نگاران جدید "روبات" مایکروسافت پس از سردرگمی گروه دختران چند نژادی - RT World News در حال گرم شدن در آب گرم هستند

پیش از teleronfererence وزرا ، رئیس جمهور کمیسیون اروپا Ursula von der Leyen به نام برای “مجازات های اضافی علیه کسانی که ارزش های دموکراتیک را نقض کرده یا از حقوق بشر سوء استفاده کرده اند” وزرای امور خارجه در بلاروس ابراز اطمینان کردند و ابراز اطمینان کردند “حمایت جدی ما از حقوق مردم بلاروس برای آزادی های اساسی و دموکراسی را نشان دهید.”

کاندیدای مخالفت ، سوتلانا تیخانوفسایا ، که پس از سرویس های امنیتی بلاروس به لیتوانی گریخت ، گفت که آنها توطئه ترور او را دستگیر کرده اند و خواستار صلح در خیابان ها بودند – اما اصرار داشت که انتخابات تقلب شده است. لوكاشنكو معتقد است كه تعداد آرا عادلانه بوده است.
همچنین در rt.com
کاندیدای ریاست جمهوری خود تبعید شده بلاروس ، تیکنوفوفایا خواستار بازشماری آرا و پایان “خونریزی” در خیابان ها شده استنخست وزیر چک پس از مشورت با همتای لهستانی خود ماتئوس موراواکیکی خواستار انتخابات جدید ریاست جمهوری در بلاروس شد.

“انتخابات در بلاروس باید تکرار شود ، باید شفاف و با حضور ناظران خارجی ،بابیس روز جمعه گفت.

لوکاشنکو بیگانگان را متهم کرد که به دنبال سازماندهی یک “انقلاب رنگی” در بلاروس هستند و گفت: فعالان لهستان ، اوکراین ، هلند و حتی مخالفان روسیه برای سازماندهی ناآرامی به این کشور رسیده اند.
همچنین در rt.com
“شما به عنوان علوفه ای مورد استفاده قرار می گیرید”: لوكاشنكو از مردم می خواهد كه در خانه بمانند ، اعتراضات را در مورد مداخله خارجي مقصر دانسته است“تجاوز علیه کشور از قبل آغاز شده است ،” لوکاشنکو در دیدار با شورای امنیت ملی بلاروس گفت. وی همچنین از بلاروسها خواست که به خاطر ایمنی در خانه بمانند.

“اکنون به خیابان ها نروید! بفهمید که شما و فرزندانتان بعنوان علوفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. “ رئیس جمهور ، كه از سال 1994 بر بلاروس حكومت كرده است ، گفت.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *