اتحادیه اروپا و فرانسه از ایالات متحده خواستند تا مجازات های “غیر قابل قبول” علیه محققان جنایات جنگی دادگاه کیفری بین المللی را لغو کند – RT World News

دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفت تحریم های ایالات متحده علیه دو مقام دادگاه کیفری بین المللی “غیر قابل قبول و بی سابقه” است و باید لغو شود ، در حالی که وزیر امور خارجه فرانسه آنها را “حمله شدید” به دادگاه خواند.

تحریم ها “اقدامات غیر قابل قبول و بی سابقه ای که سعی در جلوگیری از تحقیقات دادگاه و دادرسی دارد” ژوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت.

ایالات متحده باید “در موقعیت خود تجدید نظر کرده و اقدامات انجام شده را معکوس کنید” بورل افزود.

اظهارات وی اندکی پس از محکوم کردن تحریم ها توسط وزیر خارجه فرانسه ژان ایو لودریان صورت گرفت “یک حمله شدید علیه دادگاه” گفتن آن را زیر سوال می برد “چند جانبه گرایی و استقلال دادگستری.”
همچنین در rt.com
دخالت “غیرقابل قبول”: دادگاه کیفری بین المللی به تحریم های ایالات متحده که ناشی از تحقیقات جنایات جنگی است اعتراض می کندروز چهارشنبه ، وزارت امور خارجه تحریم ها علیه دادستان دادگاه کیفری بین المللی فاتو بنسودا به دلیل تحقیق در مورد ادعاهای جنایات جنگی توسط نظامیان آمریکایی در افغانستان اعلام شد. Phakiso Mochochoko ، رئیس بخش قضایی ، تکمیل و همکاری ICC نیز به دلیل حمایت از تحقیقات بنسودا تحریم شد.

اخبار مرتبط  لوكاشنكو با تظاهرات به هواداران گفت: "من برای شما زانو می زنم ، هشدار می دهم كه اگر رأی مكرر رخ دهد ، بلاروس" به عنوان یك كشور "خواهد مرد.

مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا ، دادگاه بین المللی کیفری را چنین توصیف کرد “یک نهاد کاملاً شکسته و فاسد” و گفت ایالات متحده “تلاشهای نامشروع خود را برای تحت فشار قرار دادن آمریکایی ها تحت صلاحیت خود تحمل نخواهد کرد.”

حدود 123 کشور در سراسر جهان طرف اساسنامه رم هستند که ICC را ایجاد کرده است. آمریکا در اصل در میان آنها بود ، اما رئیس جمهور جورج دبلیو بوش امضای سلف خود را بیل کلینتون پس گرفت و در سال 2002 کنگره ایالات متحده قانونی را تصویب کرد که مجاز به استفاده از نیروی نظامی برای آزادی هر آمریکایی یا متحدی است که در دادگاه کیفری بین المللی است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *