احزاب متخاصم توافق کردند که انتخابات را در 18 ماه برگزار کنند – اخبار جهانی UN – RT

نماینده سازمان ملل در لیبی اعلام کرد ، دو طرف درگیر جنگ داخلی طولانی مدت لیبی در مورد برگزاری انتخابات سراسری در مدت 18 ماه به توافق رسیده اند و آن را “دستیابی به موفقیت” در روند طولانی مدت صلح خوانده اند.

“حرکت واقعی وجود دارد و این همان چیزی است که ما باید روی آن متمرکز و تشویق کنیم” استفانی ویلیامز ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در لیبی ، در جریان یک کنفرانس خبری پس از دور گفتگوها بین 75 شرکت کننده لیبی در سازمان ملل در تونس گفت

نمایندگان دولت بین المللی توافق ملی (GNA) و ارتش ملی لیبی (LNA) خلیفه حفتر از دوشنبه جلسه داشته اند و سرانجام در مورد نقشه راه به توافق اولیه رسیده اند. “انتخابات آزاد ، عادلانه ، فراگیر و معتبر پارلمانی و ریاست جمهوری.”
همچنین در rt.com
سازمان ملل می گوید طرف های متخاصم در لیبی توافق آتش بس دائمی “تاریخی” را امضا می کنندانتظار می رود روز پنجشنبه ، نمایندگان تلاش کنند و راهی برای تشکیل یک دولت انتقالی متحد پیدا کنند که انتظار می رود بر انتخابات مقدماتی نظارت کند. آن است “اختیارات و صلاحیت ها” ویلیامز گفت ، به ویژه در طول این رویداد بحث خواهد شد.

اخبار مرتبط  شکارچی UFO ادعا می کند عکس مریخ ناسا بقایای "موتور جت بیگانه باستان" (POLL) را نشان می دهد - RT World News

در همان روز ، یک کمیسیون مشترک نظامی ایجاد شده توسط دو طرف جلسه ای را در شهر سرت لیبی برای پیشبرد آتش بس موجود و تصویب پیشنهادات برای هر دو طرف برای عقب نشینی نیروهای خود از خط مقدم برگزار می کند.

گفتگوها به دنبال “آتش بس دائمی” صورت گرفت که توسط GNA و LNA در ژنو در ماه اکتبر توافق شد. لیبی از سال 2011 هنگامی که یک بمب گذاری به رهبری ناتو به گروه های شبه نظامی کمک کرد تا معمر قذافی ، حاکم دیرین خود را سرنگون کنند ، دچار هرج و مرج شده است.

از سال 2014 ، این کشور بین GNA که پایتخت آن ، طرابلس ، و LNA را که تحت کنترل مناطق وسیعی در شرق کشور بود ، تقسیم شده است. نیروهای تحت هدایت هفتار در آوریل 2019 حمله به طرابلس را آغاز کردند که پس از مداخله ترکیه در درگیری ، در ژوئن 2020 پایان یافت.
همچنین در rt.com
آتش بس می بیند که NOC لیبی پس از 8 ماه محاصره ، تمام بسته شدن میدان های نفتی و بنادر را خاتمه می دهداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *