احکام دادگاه عالی ، دولت ژاپن و TEPCO دستور پرداخت 9.5 میلیون دلار خسارت در مورد فاجعه فوکوشیما را صادر کردند – RT World News

دادگاه تجدیدنظر ژاپن گفته است كه دولت و شركت برق توكیو (TEPCO) می توانستند برای جلوگیری از فاجعه هسته ای فوكوشیما گام بردارند و در این باره باید یك میلیارد ین (9.5 میلیون دلار) به 3550 شاكی بپردازند.

رای دادگاه عالی Sendai در روز چهارشنبه تصمیم قبلی دادگاه بدوی به نفع شاکیان را تأیید کرد. آنها پس از ایجاد زمین لرزه ای به بزرگی 9 ریشتر که منجر به ویرانی در منطقه شمال شرقی شد و نیروگاه هسته ای فوکوشیما را فلج کرد ، مجبور به ترک خانه های خود شدند.
همچنین در rt.com
تماشا کنید: دوربین ها به داخل نیروگاه هسته ای فوکوشیما می روند تا روند پاکسازی از خسارت سونامی 2011 را نشان دهندحکم روز چهارشنبه اولین باری است که دادگاه عالی ژاپن مسئولیت دولت را در مورد این حادثه تصدیق می کند. اکنون ادعاهای بیشتر برای جبران خسارت ممکن است دنبال شود ، زیرا هزاران نفر دیگر از ساکنان هنگام گرم شدن بیش از حد راکتورهای ایستگاه برق ساحلی تخلیه و ابر رادیواکتیو آزاد کردند. برخی از مردم به خانه خود بازگشته اند ، اما مناطق نزدیک به گیاه تا امروز بسته مانده است.

دادگاه عالی تصمیم خود را مطابق با حکم سال 2017 دادگاه منطقه ای فوکوشیما اتخاذ کرد. این سازمان هم دولت و هم TEPCO را به دلیل عدم اقدام در مقابله با سونامی عظیم ناشی از زلزله مقصر دانست. در این حکم گفته شده است که آنها باید قادر به پیش بینی خطرات یک موج 15.7 متری در محل بودند ، بر اساس ارزیابی از زلزله که در سال 2002 صادر شد. طبق دادگاه فوكوشیما ، اگر مقامات نیز به اپراتور دستور داده بودند كه اقدامات لازم را در آن سال انجام دهد ، می توان از این فاجعه جلوگیری كرد.

اخبار مرتبط  روزنامه نگار نروژی می گوید اگر به پیروزی در "جنگ علیه تاج" کمک کند از واکسن AstraZeneca "دوست دارم بمیرم" - RT World News

تا پایان ماه اوت ، حدود 55000 نفر که به دلیل این فاجعه تخلیه شده اند ، چه در داخل و چه در خارج از استان فوکوشیما آواره مانده اند.
همچنین در rt.com
سوخت اتمی خطرناک نیروگاه فوکوشیما پس از 8 سال از سایت خارج می شودکاتسونوبو کاتو ، وزیر ارشد کابینه ، چهارشنبه به خبرنگاران گفت که توکیو قصد دارد قبل از تصمیم گیری در مورد این تصمیم ، این حکم را بررسی کند. دولت پیش از این اصرار داشت که پیش بینی سونامی یا جلوگیری از فاجعه بعدی غیرممکن است. در همین حال ، مقامات TEPCO می گویند که این شرکت مسئولیت غرامت خود را تحت دستورالعمل های دولت انجام داده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *