اخترشناسان تصاویر نزدیک را از فضای خیره کننده فضا و فضای خیره کننده عکس می گیرند – RT World News

تصاویر تازه گرفته شده پدیده ای بین ستاره ای را نشان می دهند که بالهای اثیری آن را با جزئیات خیره کننده پرتاب می کند. صفحه نمایش تماشایی از سحابی گازی بسیار متقارن است که به NGC 2899 معروف است.

این تصویر به عنوان بخشی از برنامه سنگهای کیهانی رصدخانه جنوبی اروپا (ESO) به منظور آموزش و دسترسی عمومی تهیه شده است.

ستاره شناسان با دیدن فضای بزرگ به وسیله تلسکوپ بسیار بزرگ ESO ، از منظره حباب عظیم گازهای درخشان ، به شکلی تقریباً متقارن شبیه پروانه ، بین 3000 تا 6500 سال نوری از زمین فاصله داشتند.

اگرچه این سحابی توسط ستاره شناس انگلیس جان هرشل در سال 1835 کشف شد ، اما تاکنون هیچ کس آن را در چنین وضوح بالا ندیده است.
همچنین در rt.com
سوراخ 11 میلیارد ساله در درک ما از تاریخ جهان اکنون پر شده استطول بال پروانه تقریباً به 19 تریلیون کیلومتر یا دو سال نوری می رسد. همچنین بسیار گرم است ، زیرا هیدروژن و اکسیژن که بدن خود را تشکیل می دهند به لطف دو ستاره در مرکز آن ، در حدود 10،000 درجه سانتیگراد (دو برابر خورشید گرم) گرم می شوند ، که اعتقاد بر این است که ظاهری متقارن خود را به آن می بخشند. .

اخبار مرتبط  استرالیا بعد از بازگشت Covid-19 در ملبورن برای اولین بار در دو سال مرز بین دو کشور را بسته است - RT World News

NGC 2899 را می توان فقط از نیمکره جنوبی مشاهده کرد ، و تنها از طریق یک تلسکوپ قدرتمند – مناسب به عنوان تلسکوپ بسیار بزرگ – که به راحتی در شیلی واقع شده است.

چهار تلسکوپ 8.2 متری آن ، تصاویر دیگری از اشیاء فضایی عمیق مانند اولین سیارک بین ستاره ای شناخته شده و نور از منبع موج گرانشی را در میان دیگران کشف کرده اند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *