اخترشناسان عکسهای منحصر به فردی از دیسک های تشکیل دهنده سیاره از راه دور ایجاد می کنند – RT World News

یک تیم بین المللی از دانشمندان توانستند تصاویر مربوط به دیسک های تشکیل دهنده سیاره صدها سال نوری دور از زمین را ضبط کنند. این عکس ها که به خودی خود یک دستاورد محسوب می شوند ، چگونگی به وجود آمدن سیستم های سیاره ای را روشن می کنند.

آن ابرهای سیاره ای غبار و گاز ، به شکل سوابق موسیقی وینیل ، در اطراف ستاره های جوان ظاهر می شوند و اخترشناسان بر این باورند که ماده یافت شده در آنها سرانجام به سیارات تبدیل می شود.

دانشمندان قبلاً در تلاش بودند تا به درستی دیسک های تشکیل دهنده سیاره را ضبط کنند ، زیرا حتی تصاویر از بزرگترین تلسکوپ ها نیز به اندازه کافی کامل نبودند. یک مطالعه جدید ، که در روز پنجشنبه در Astronomy & Astrophysics منتشر شد ، با ارائه تکنیک های مشاهده کاملاً متفاوت ، این مشکل را حل کرد.

ژاک کلوزکا ، نویسنده اصلی رهبر KU لوون در بلژیک و همکارانش ، که مشغول به کار در این پروژه در رصدخانه جنوبی اروپا (ESO) در شیلی بودند ، به روشی بنام تداخل مادون قرمز تکیه کرده اند.

آنها از ابزار PIONIER ESO برای ترکیب نور جمع آوری شده توسط چهار تلسکوپ و به دست آوردن تصاویر دیسکها استفاده کردند. این پایان کار آنها نبود ، زیرا نور ستارگان مانع از جزئیات جزئیات در عکس ها می شد ، بنابراین قطعات گمشده باید با بازسازی ریاضی بازیابی می شدند.

اخبار مرتبط  اپیدمیولوژیست ایالت سوئد می گوید رسانه ها اقدامات ادعا شده او را با استفاده از Covid-19 انجام دادند - RT World News

“من بسیار هیجان زده ام که ما برای اولین بار پانزده عکس از این تصاویر را داریم.” کلوزکا گفت. این عکسها حاشیه های درونی دیسک های تشکیل دهنده سیاره را نشان می دهد که به نظر می رسد سیارات صخره ای مانند زمین شکل می گیرند.
همچنین در rt.com
این یک سیاره است! دو سیارات فراخورشیدی تازه متولد شده از ماده دور ستاره در حال مکیدن ماده هستند“تشخیص جزئیات در مقیاس مدار سیارات صخره ای مانند زمین یا مشتری – کسری از فاصله زمین تا خورشید – معادل این است که بتوانید یک انسان را روی ماه ببینید ، یا موهای آن را در فاصله 10 کیلومتری تشخیص دهید. “ اشاره کرد ژان فیلیپ برگر از Université Grenoble-Alpes در فرانسه ، که مسئولیت کار با ساز PIONIER را بر عهده داشت.

تصاویر دریافت شده توسط این تیم فاش شده است “روشن تر یا کمتر روشن” نقاط در دیسک ، که می تواند باشد “بی ثباتی” که در نهایت منجر به تشکیل سیارات خواهد شد. کلوسکا و تیمش قصد دارند تحقیقات بیشتری انجام دهند تا دریابند که چه عواملی باعث ایجاد این فرایندها می شود و در عین حال سعی در گرفتن تصاویر حتی دقیق تر از ابرهای پروپلانتری نیز دارد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *