ادعاهای ایالات متحده “هیچ کس” نمی خواهد به ایران اجازه دهد سلاح خرید و فروش را به محض پایان تحریم تسلیحاتی – RT World News

واشنگتن ادعا كرده است كه هیچ كس نمی خواهد فرصتی برای خرید و فروش اسلحه به ایران بدهد ، با بیان اینكه امنیت منطقه ای در صورت منقضی شدن تحریم تسلیحاتی در تهران متحمل می شود ، دچار آسیب خواهد شد.

برایان هوک ، نماینده ویژه ایالات متحده برای ایران ، یکشنبه گفت ، هیچ تمایلی به ایران فرصتی برای ورود به تجارت اسلحه نیست. وی با تأکید بر اینكه در صورت برداشته شدن تحریم تسلیحاتی فعلی بر تهران ، درگیری در سوریه بدتر خواهد شد ، از ادعای بسیار فرضی حمایت كرد. این مقام مسئول ایران را به دور زدن محدودیت های بین المللی متهم كرد و هشدار داد كه در صورت شل شدن تحریم های فعلی یا از بین بردن صلح خاورمیانه تهدید می شود.

واشنگتن بارها و بارها از جامعه جهانی خواسته است تحریم تسلیحاتی را که قرار است در ماه اکتبر منقضی شود تمدید کند.

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو در اوایل این هفته هشدار داد كه چین پس از اتمام محدودیت ها ، اقدام به فروش سلاح به تهران خواهد كرد.

“آنها بر روی آن کار کرده اند ، منتظر این روز هستند ، منتظر نیمه شب 18 اکتبر هستند تا این تحریم تسلیحا به پایان برسد.” روز چهارشنبه پومپئو گفت.

اخبار مرتبط  ونزوئلا می گوید "جاسوس آمریكایی" را دستگیر كرد كه دو پالایشگاه نفت را با سلاح های "سنگین و تخصصی" هدف قرار داده است - RT World News
همچنین در rt.com
اگر ایالات متحده تحریم تسلیحاتی علیه ایران را گسترش دهد ، روحانی هشدار می دهد که “عواقب ناگوار” خواهد داشتتحریم تسلیحات متعارف به سال 2010 بازمی گردد که شورای امنیت سازمان ملل پس از عدم پذیرش دسترسی کامل به بازرسان سازمان ملل به تاسیسات هسته ای خود ، اقداماتی را انجام داد. برنامه جامع اقدام مشترک 2015 (JCPOA) ، که به صورت محاوره ای به عنوان توافق هسته ای ایران شناخته می شود ، تصریح کرده بود که تحریم پس از پنج سال برداشته می شود. JCPOA نظارت بیشتری بر برنامه هسته ای ایران در ازای حذف تحریم های بین المللی ارائه داد.

واشنگتن در مه 2018 به طور یک جانبه از این توافق کناره گرفت و خیلی زود پس از آن دوباره اعمال تحریم ها آغاز شد. این اقدام بسیار مورد انتقاد متحدان اروپایی قرار گرفت. ایران به آرامی شروع به عقب نشینی از تعهدات خود در این توافق نامه کرده و اظهار داشته است که در صورت عدم پذیرش سایر امضاکنندگان این توافق ، وعده های خود را موافقت خواهند کرد که طرف معامله خود را حفظ کنند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *