ارتش آمریکا پایگاه دیگری در عراق را ترک می کند – RT World News

نیروهای آمریکایی و ائتلاف یک پایگاه نظامی در نزدیکی بغداد عراق را ترک کرده اند و کنترل تأسیسات را به نیروهای عراقی واگذار کرده اند. برداشت نخستین بار در هفته های اخیر نیست ، اما حضور در عراق ادامه خواهد یافت.

پایگاه هوایی التقدم در 50 مایل (80 کیلومتری) غرب بغداد واقع شده و از سال 2015 میزبان نیروهای ائتلاف است. روز شنبه ، 500 سرباز ائتلاف در آنجا آماده شدند تا از آنجا خارج شوند و کلیدهای این پایگاه را به همراه تجهیزات 3.5 میلیون دلاری ، به دولت عراق.

ارتش آمریكا اظهار داشت كه در طی یك ماه گذشته چهار پایگاه به عراق منتقل شده اند. نیروهای ائتلاف قبلاً پایگاه هایی را در نزدیکی کرکوک ، قائم و قیاریه ترک کرده اند و برداشت های بیشتری نیز در سال جاری در نظر گرفته شده است. نیروهایی از مناطق متروکه در سایر پایگاه ها قرار می گیرند – به عنوان مثال در پایگاه هوایی عین السد در 100 مایلی (160 کیلومتری) غرب پایتخت.
همچنین در rt.com
“بر اساس اطلاعات و اعتقاد”: ترامپ نسبت به حمله احتمالی ایران به نیروهای آمریکایی در عراق هشدار می دهدمقامات ائتلاف پس از شکست نظامی دولت اسلامی (داعش ، سابق داعش) در عراق ، این اقدام را به عنوان یک تحکیم استراتژیک ترسیم کردند. طبق گفته Brig سخنگوی عملیات ذاتی حل و فصل. ژنرال وینسنت بارکر ، عراقی ها دارند “توانایی اثبات شده برای نبرد با داعش ،” و دیگر نیازی به سربازان آمریکایی در کنار آنها نیست.

با این حال ، تغییر مکان دوباره پس از زمستان اتفاق می افتد که پایگاه های ائتلاف را تحت حمله مکرر شبه نظامیان تحت حمایت ایران قرار داد. درگیری ها در قائم و قیاریه اتفاق افتاد و در اثر حمله موشکی به پایگاه کرکوک در ماه دسامبر یک پیمانکار آمریکایی کشته شد. این حمله زنجیره ای از تشدید را آغاز کرد که اوج آن در ترور آمریکا ژنرال قاسم سلیمانی بود که به همراه یک سد موشک تلافی جویانه از ایران ، تقریباً واشنگتن و تهران را برای جنگ آغاز کرد.

اخبار مرتبط  ماکرون گفت: "اسلام در سراسر جهان در بحران است" و قول داد مبارزه علیه رادیکالیسم مذهبی در فرانسه را افزایش دهد - اخبار جهانی RT

و حملات همچنان ادامه داشته است. در ماه گذشته ، دو آمریکایی و یک سرباز انگلیسی بر اثر اصابت موشک به پایگاه نظامی تاجی جان باختند. ایالات متحده گروه طرفدار ایرانی کاتب حزب الله را مقصر دانست و حملات هوایی تلافی جویانه را آغاز کرد. پس از آن ، تاجی دوباره مورد اصابت قرار گرفت و تعداد بیشتری از نیروهای ائتلاف در آنجا زخمی شدند.
همچنین در rt.com
ارتش عراق حمله به پایگاه تاجی را تأیید کرد و گفت که نباید بهانه ای برای گزینه های خارجی در خاک آن باشدارتش عراق پس از درگیری ها ، طبق درخواست پارلمان عراق در ژانویه ، از ایالات متحده خواست كه عراق را به طور كامل ترك كند. با این حال ، در حالی که ایالات متحده در هفته های اخیر نیروهای خود را از چندین پایگاه خارج کرده است ، گزارش ها در مورد فعالیت گروه بندی نشان می دهد که هنوز یک عقب نشینی کامل خارج از جدول است.

برای برخی از اعضای ائتلاف به رهبری ایالات متحده ، همه گیر کرونویروس مداوم در حال حاضر مجبور به عقب نشینی شده است. فرانسه اواخر ماه گذشته نیروهای مستقر در عراق را عقب نشینی کرد “تا اطلاع ثانوی ،” در حالی که انگلستان به طور موقت همه را بیرون کشید “پرسنل کلیدی ارتش” یک هفته زودتر ارتش چک نیز اعلام کرد که در ماه مارس عقب نشینی کرد و حدود 30 سرباز را که قبلاً نیروهای عراقی را آموزش می دادند به خانه آورد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *