ارتش اسرائیل اعلام کرد ارتشهای زمینی اسرائیل اکنون به نوار غزه در حال ترس از حمله قریب الوقوع حمله می کنند – اخبار جهانی RT

ارتش اسرائیل اکنون در حمله به نوار غزه به نیروی هوایی پیوسته است ، ارتش اسرائیل اعلام کرده است که آیا واقعاً هیچ سربازی به محاصره فلسطین وارد نشده است یا آن را رد می کند.

“نیروهای هوایی و زمینی ارتش اسرائیل اکنون به نوار غزه حمله می کنند. جزئیات بیشتر می آید ، “ نیروهای دفاعی اسرائیل دقیقاً پس از نیمه شب جمعه به وقت محلی در توییتر اعلام کردند.

توپ ، تانک ها و پیاده نظام در حال شلیک به سمت نوار هستند اما طبق مرزها هنوز از مرزهای آن عبور نکرده اند خبرنگار با صداوسیمای عمومی اسرائیل Kan 11. RT ، پائولا Slier همچنین گزارش داد که واحدهای توپخانه از تیپ Golani اسرائیل “از مرز به غزه شلیک می شود ، اما از آن جا عبور نشده است.”

“من گفتم که ما قیمت بسیار سنگینی را از حماس دریافت خواهیم کرد” بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اندکی پس از اعلام اسرائیل گفت. “ما این کار را انجام می دهیم و با شدت زیادی ادامه خواهیم داد. این حرف آخر نیست و تا زمانی که لازم باشد این عملیات ادامه خواهد یافت. “

نیروهای زمینی روز پنجشنبه در حال استقرار در مرز با این محاصره دیده شده اند ، سخنگوی ارتش اسرائیل تأیید کرده است که آنها در “مراحل مختلف آماده سازی عملیات زمینی.”

سرهنگ دوم جاناتان کنریکوس گفت که ارتش اسرائیل این کار را کرده است “یک ستاد لشکر و سه تیپ مانور در غزه که خود را برای آن وضعیت و شرایط اضطراری مختلف آماده می کنند.”
همچنین در rt.com
اسرائیل برنامه “تصویب” حمله احتمالی زمینی به غزه را اعلام کرد زیرا گزارش شده است که نتانیاهو پیشنهاد آتش بس حماس را رد می کندهواپیماهای بدون سرنشین ، بالگردها و جنگنده های اسرائیلی از روز دوشنبه پس از آغاز پرتاب موشک از سوی گروه های مبارز فلسطینی حماس و جهاد اسلامی ، به نوار حمله پرداختند. این گروه ها گفتند كه اقدامات آنها انتقام جویی برای اخراج اسرائیلی ها از فلسطینی ها از محله شیخ جراح در اورشلیم و “سرکوب” معترضین در مسجد الاقصی در کوه معبد اورشلیم.

اخبار مرتبط  پکن به سیاستمداران ژاپنی می گوید قبل از ریختن فاضلاب در اقیانوس ، فاضلاب فوکوشیما را بنوشند تا ثابت شود - RT World News

حماس و جهاد اسلامی ادعا کردند که از 10 مه بیش از 1500 موشک به شهرهای جنوب و مرکز اسرائیل پرتاب کرده اند. روز پنجشنبه ، سه موشک نیز از داخل لبنان به سمت شمال شلیک شد.

تاکنون شش اسرائیلی کشته شده اند ، از جمله یک سرباز ارتش اسرائیل و یک پسر شش ساله. مقامات بهداشتی در غزه گفتند که بیش از 100 فلسطینی ، از جمله 27 کودک ، از روز پنجشنبه قربانی حملات اسرائیل شده اند ، در حالی که تقریبا 600 نفر زخمی شده اند.
همچنین در rt.com
سه موشک از لبنان به سمت اسرائیل شلیک شد که در آن خشونت بین ارتش اسرائیل و شبه نظامیان فلسطینی افزایش یافته استاسرائیل بیش از 650 هدف در غزه را بمباران کرده است و چندین ساختمان بلند مرتبه در محاصره بسیار زیاد فلسطین را تخریب کرده است. ارتش اسرائیل گفت که حملات آن ده ها شبه نظامی را از جمله برخی از فرماندهان برجسته حماس به هلاکت رسانده است.

آخرین باری که نیروهای زمینی ارتش اسرائیل وارد غزه شدند ، در سال 2014 و طی هفت هفته عملیات لبه محافظ بود. در اواخر سال 2008 نیز یک حمله سه هفته ای انجام شد که تا سال 2009 ادامه داشت. از زمان انتخابات محلی در سال 2007 ، دو سال پس از اعلام اسرائیل برای خروج یک طرفه نیروها و شهرک ها از نواحی تحت کنترل حماس – یک سازمان مبارز فلسطینی – بود. نوار

غزه بخشی از حکم اصلی فلسطین است که پس از اعلام استقلال اسرائیل در سال 1948 توسط مصر ضمیمه شد. این ارتش در طی جنگ شش روزه در سال 1967 توسط نیروهای اسرائیلی اشغال شد.
همچنین در rt.com
بایدن به نتانیاهو گفت: “اسرائیل حق دفاع از خود را دارد” ، در حالی که بلینکن رهبر فلسطین عباس را برای محکوم کردن حملات موشکی صدا می زندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *