ارتش برای ساخت بیمارستان صحرایی در میان تعداد “فاجعه بار” موارد Covid-19 – نخست وزیر چک – RT World News

پراگ اعلام کرده است که ارتش برای ساخت یک بیمارستان صحرایی جدید 500 تختخوابی برای مقابله با عفونت های ویروسی کرونا در جمهوری چک آماده می شود. رهبر چک ادعا كرد “تعداد بسیار فاجعه بار است.”

آندره بابیس ، نخست وزیر چک ، روز پنجشنبه در سخنرانی خود ، در هنگام عزیمت به اجلاس اتحادیه اروپا در بروکسل ، ارزیابی همه جانبه از بیماری همه گیر Covid-19 را ارائه داد.

ما وقت نداریم ، پیش بینی خوب نیست ، اعداد فاجعه بار است و واقعاً خیلی عجله دارد.

نخست وزیر گفت که مقامات باید برای افزایش ظرفیت پزشکی کشور به سرعت کار کنند ، خاطرنشان کرد: ارتش و کارکنان بحران مرکزی باید آخر هفته کار خود را در یک بیمارستان صحرایی آغاز کنند. “ما باید فوراً ظرفیت اضافی ایجاد کنیم ، این یک کار مطلق است” او گفت.

وزیر کشور جان هاماچک ارزیابی دقیق تری از برنامه دولت ارائه داد. وی گفت که مرکز درمانی موقت در مرکز نمایشگاهی لتنی ساخته می شود و ظرفیت 500 تختخواب را دارد. هاماكك ادعا كرد ارتش روز شنبه كار خود را آغاز خواهد كرد.

اخبار مرتبط  پکن لایحه سنای آمریکا "غیراخلاقی" را تهدید کرد که چین را با تحریم Covid-19 تحریم می کند - RT World News
همچنین در rt.com
جمهوری چک سریعترین افزایش موارد Covid-19 را در اروپا مشاهده می کند ، زیرا گزارش های پراگ افزایش روزانه را گزارش می دهدبابیس گفت ، جمهوری چک به قول کمک از کشورهای همسایه اعتماد نخواهد کرد ، و خاطرنشان کرد که “این بیماری در همه جا در حال افزایش است” در سراسر اروپا و اینکه او می خواست همه کارها را انجام دهد “برای مدیریت آن در خانه.”

روز چهارشنبه ، این کشور 9544 عفونت جدید Covid-19 را ثبت کرد که بیشترین میزان در یک روز از زمان شیوع همه گیر بوده است. اکنون میزان آلودگی به ویروس کرونا در اروپا با 586 مورد جدید در هر 100000 نفر در هفته ، بالاترین است.

طبق گفته وزارت بهداشت ، در حال حاضر 2678 بیمار در بیمارستان های چک وجود دارد که به این ویروس مبتلا هستند. تاکنون ، جمهوری چک 139،290 مورد و 1172 مورد فوتی را ثبت کرده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *